Rokio

Kde skončí po smrti věřící, který zemřel ve smrtelném hříchu, ale byl to dobrý člověk?

Charakter člověka se určuje podle množství a hodnoty činů člověka od jeho narození až po jeho smrt.

Co se stane, když člověk věřící v křesťanského Boha, se drtivou většinu svého života chová dobře, občas spáchá nějaký ten lehký hřích, ale před smrtí se dopustí těžkého hříchu a nestihne jít před skonáním na zpověď?

poznámka: Mluvím o těžkém hříchu a ne o trestném činu, či dokonce závažném zločinu. Myslím tím, že daný jedinec například vezme boží jméno nadarmo, dopustí se autosexuality, řekne velkou lež atd.

Odpovědi
led

rovnako ako v pozemskom živote. Obdivujete konkrétneho človeka, jeho život a v určitom momente tento človek zlyhá, alebo nevykoná podľa vášho priania a hneď ho posielate do horúcich pekiel.

Nebojte sa, pri tempe oteplovania, ako zažívame, on bude pri kotloch zvyknutý, ale čo vy, zvyknutý na teplotu nebíčka –273°C?

Cenobita

Na tyto otázky by měl nejspíš odpovědi nějaký farář, ale když uvážíme je jsou i ateisti, budhisté, mohamedáni, judaisté a další, tak by mohlo být tak sto různých způsobů řešení, z čehož plyne, že po smrti není nic a vše jsou jen lidské konstrukce jak se s tím vyrovnat.

zjentek

Myslím, že bez skrupulí pomaže do nebeskýho podsvětí!

Kelt

Z toho člověka zůstane jen duše. Tu můžete pálit, zmrazovat, nemá pojem o čase, teplotě a jiných fyzikálních veličinách.

Roman71

Rokio, Pravý Bůh ustanovil za soudce lidstva svého syna Ježíše Krista. Ten ať posoudí, zda mu bude odpuštěno a bude vzkříšen. Kdo jsme my, abychom se stavěli do role nejvyššího Soudce?

ivzez

Ten, kdo by dokázal na tuto otázku odpovědět, sem nechodí,
nebo se minimálně nenechává vidět, na nic nikomu neodpovídá, …

K čemu Ti budou naše dohady?