Elis Pokorná

Kde si založit web, aby končil .cz?

Chtěla bych si založit web pro mou chovnou stanici, a chci aby doména končila .cz popřápadě .eu (www.domena.cz) a ne třeba blog.cz a tak. Jak to udělat, na jakém webu? Děkuji :)

Nejlepší odpověď
JanaViki

Za to se platí ;) jinak se tě to zeptá na weebly.com a na takovýchto webech, ale upozorňuji, že se každý měsíc platí poplatek (nebo prostě se platí:D)

Další odpovědi
Bedy

Musíte si koupit doménu, tohle nikdo zadrma neposkytuje. Doporučuju juknout sem: http://www.nic­.cz/whois/regis­trars/list/1/

Jinak řada poskytovatelů poskytuje docela pěkné domény 3.řádu (samozřejmě zdarma), třeba 4u.cz, howto.cz, okamzite.eu, cekuj.net apod. – jsou to například endora.cz, ic.cz, webzdarma.cz

A.d.a.m.

Doménu .cz je třeba zakoupit, stejně jako je třeba zakoupit webhosting (prosto, kde jsou Vaše stránky uloženy).

Nejlevnější .cz domény koupíte např. u společnosti www.wedos.cz, stejně jako hosting.

Doména na 1 rok stojí cca. 150 Kč, webhosting na 1 rok pak 363 Kč.

Celkem tedy u Wedosu za rok provozu zaplatíte 513 Kč.