LysoňXXX

Kde si sehnat povolení na…

Dobrý den, známej mě poprosil, abych se poptal na následující. Potřebuje se podívat jako poškozený na výpis výpovědi druhé strany. Na PČR mu bylo sděleno, že mu to mohou ukázat jen, když si sežene povolení. Otázka zní- kde si takové povolení má obstarat a co to obnáší? Děkuji za odpovědi.

Odpovědi
Zahi

To by mu měli říct policajti kde to sežene , a pokud mu to nezdělí tak bych se obrátil na právníka , nebo ať si zavolá na ministerstvo spravedlnosti tam mu to taky určitě řeknou , ale policie by mu měla poradit kde to sehnat , když je poškozený

arygnoc

normálne má v trestnom konaní právo nazerať do spisu iba páchateľ tr. činu (a sudca, obhajca a štátny zástupca).

nikto iný nemá právo do spisu nahliadať.
prípadné výnimky povoľuje súd (sudca, predseda senátu).

tieto výnimky sa zvyčajne udeľujú znalcom, iné prípady snáď ani nie sú.
takže je pravdepodobnosť hraničiaca s istotou, že žiadosť poškodeného bude zamietnutá.