pn65

Kde si můžu spočítat čistou mzdu z brigády, když jsem registrovaný na UP? děkuji

Odpovědi
zzzlatokopka

No nejlíp se mi počítá na kalkulačce. 🙂

Ty jo, musíš tu otázku rozepsat, jakou máš smlouvu? Kolik si vydělal? atd.

Taky je možné podepsat růžovku a požádat si o vratku daně.

ivzez

Zákoník práce nezná pojem „brigáda“, musí jít io pracovní smlouvu, DPČ nebo DPP. Za práci na PDČ/DPP náleží odměna, s pracovní smlouvou jde o mzdu.

Vzhledem k tomu, že jste evidován na ÚP, můžete vykonávat pouze tzv. nekolidující zaměstnání v roizsahu do 20 hodin týdně a s odměnou (nebo při pracovní smlouvě mzdou) do 4.600 Kč měsíčně.

Máte-li sjednánu hrubou odměnu/mzdu 4.600 Kč měsíčně a podepsal-li jste
u zaměstnavatele prohlášení k dani z příjmu, obdržíte 3.164 Kč čistého.
Přesný výpočet pro 4.600 Kč:
http://letecka­posta.cz/101756519

Poznámka:
Pro výpočet si můžete sestavit celkem jednoduchou (zvládla jsem to i já) kalkulačku v Excelu, Scalcu apod. Na rozdíl od internetových kalkulaček
se na ni budete moci spolehnout.

Zdroj: úp

ivzez

Zdroj se mi do odpovědi dostal nedopatřením, z ničeho jsem nečerpala, odměnu jsem zadala do „své excelovské“ kalkulačky.

Pro tazatele:
Zadáte-li sjednanou hrubou odměnu a doplníte-li,
jestli jste u zaměstnavatele podepsal prohlášení,
propočtu Vám to.