leporela22

Kde seženu znění zákona o pronájmech a spolubydlení?

Dobrý den, chci se zeptat, jestli někdo neví nebo nemá přehled o aktuálních znění zákona o pronájmech bytů nebo pokojů. Jelikož mě nedávno varoval, že ve smlouvě o spolubydlení musí být napsáno např., že smím používat sociální zařízení, jinak by mi mohli zakázat jít i na záchod a další takové fígle jako jestli mám nějakou povinnost jako nájemník, jelikož jsem ještě v pronájmu nebyl, tak nechci hned naletět. A taky bych rád věděl, co můžu a co ne. Jestli pronajímatel může jít do bytu kdykoliv atd… Kupovat si knížku je asi nesmysl, jelikož se to mění.
Budu rád za každou radu nebo i odkaz..

Kepler já vím, že sem asi génius a našel si to do 5 vteřin, ale prostě jsem si chtěl být jenom jistý jestli, když to už budu někde číst, tak aby to bylo aktuální. Je spoustu webů které jsou třeba mrtvá nebo jen informativní. A navíc jsem nikdy v zákonech nehledal tak se radši zeptám.

Nejlepší odpověď
Hlada

Žádný zákon o pronájmech a spolubydlení neexistuje ani nikdy neexistoval.
Problematiku nájmu bytů řeší Občanský zákoník, §2201 a násl.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/obcansky-zakonik/cast4h2d2­.aspx#cast4h2d2o3

Další odpovědi
Kepler

To byla ale fuška, měl jsem to za 5 vteřin http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/najem_ne­byt/zneni.aspx

To je v pořádku, ale neočekávej, že někdo tady bude řešit tvoje konkrétní problémy. Pokud je to složitější, pak dám tip na bezplatnou poradnu BKB. Už mi taky pomohla a nespoléhal jsem se na laiky.

Alesh

Jak píše kolega, tak hned, jak jsem otevřel ten odkaz, tak jsem se dočetl:
Zákon č. 116/1990 Sb., o nájmu a podnájmu nebytových prostor
Zákon byl zrušen k 1.1.2014, s účinností zákona č. 89/2012 Sb., nového občanského zákoníku.
Takže správná odpověď bude „občanský zákoník“.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/najem_ne­byt/zneni.aspx

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

Kepler

Děkuji za potvrzení vaší identity pumíku. Moje vystupování není o nic arogantnější, než účinek antibiotik vůči černému moru. Děkuji za pozornost, odcházíte…:-)

annáls

Příspěvek smazán administrátorem.

Kepler

Děkuji za inteligentní reakci, už je zaslána adminovi. Sbohem.