paykaa

Kde seženu Xylene, Isobutanol, Butyl, B-butanone, Methyl?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Podle úrovně dotazu ti dobře radím, žádné chemikálie nesháněj.

Další odpovědi
Kelt

Nauč se prosím tě organickou chemii. Názvosloví uhlovodíků se bere hned v první hodině. Je metan, etat, propan a butan – to jsou plyny, nahrazením vodíku dostaneme z metanu metyl a z butanu butyl, xylen je derivát benzenu s metylovými skupinami a existují tři izomery, které se liší strukturou a tím také vlastnostmi. Nahrazením vodíku v molekule butanu vhodnými funkčními skupinami dostaneme butylalkohol, respektive isobutylalkohol, a butanon. Xylen, isobutanol a butanon jsou kapaliny, butyl a metyl jsou radikály, které nejsou stabilní. Co je B- butanon nevím. A kde se dají sehnat? Kdekoli, kde destilují ropu, protože jsou obsaženy v nízkovroucí frakci.

Emefej

Xylene nevím, ale xylen třeba tady: http://www.krus­tashop.cz/www-krustashop-cz/eshop/9-1-CISTICI-PROSTREDKY/73-2-Cistici-prostredky/5/832-Xylen-rozlevany-5-litru
Isobutanol prodává Chemap. Butyl a methyl jsou funkční skupiny, ty asi nekoupíš nikde..

www

Zadáním hesla xylene najde Google toto:
Stejným způsobem najdeš jednotlivě i ostatní.

Zdroj: www.krustashop­.cz/www-krustashop-cz/eshop/9-1-CISTICI-PROSTREDKY/73-2-Cistici-prostredky/5/831-Xylen-rozlevany-1-litr

paykaa

Ahoj kelte, svojí nevědomostí jsem nechtěl nikoho rozhořčit, do tajů chemie jsem nějak nezapadl, proto mi nepřišlo slovo metyl ani butyl nijak zvláštní, očividně se v chemii vyznáš, co si tím pádem mám vzít z toho, že na netu je návod na tekutou sloučeninu těchto látek jako: Xylene 42%
Isobutanol 5%
Butyl 17%
B-butanone 8%
Methyl

Jak si to přebrat?