Marty22

Kde sehnat zdrojový kabel ke klávesám Casio ToneBank CT-650?

Mám doma klávesy které napájí kabel, ale ten nemám, potřeboval bych vědět kde ho seženu, třeba na nějakém e-shopu nebo v okresu Znojmo

Odpovědi
cochee

Kabel je málo, potřebuješ také, aby tím kabelem lezla šťáva. Takže zdroj/adaptér/na­páječ, jak je libo. V elektru nebo obchodě s elektrosoučás­tkami najdi adaptér do zásuvky (230 V ~), ze kterého leze 9 V = a který je schopen dát proud alespoň 1 A . Buď najdeš napáječ s univerzálními koncovkami (zaměnitelnými) anebo přímo s potřebnou koncovkou, je jí klasická nízkonapěťová koncovka s dutinkou (na dutince plusový pól) (viz zdroj – to je pouze příklad, mohou být jiné rozměry, jak průměry tak délka), která se dělá v několika velikostech, takže nejjistější bude, když si klávesy vezmeš s sebou a namístě vyzkoušíš. Existuje několik rozměrů, přičemž dva jsou velice podobné a téměř nerozeznatelné okem bez měření, při nevhodné volbě se to může viklat a přerušovat napájení. To potřebné napětí s proudem jsem našel na netu, pro jistotu to ale ověř buď v návodu, nebo možná to bude napsáno na štítku ze spodní strany keyboardu.

Zdroj: http://i.stac­k.imgur.com/qPtY­o.jpg

Krakis

Cochee má pravdu,ale nejdřív bych se podíval na stránky výrobce zda to nedodává jako náhradní díl a případně na technickou dokumentaci.(na­pětí,proud nebo také výrobní čísla adaptéru,jacka podle kterých se to dá vyhledat a objednat)