SomeSam

Kde sehnat v Praze dobré špekáčky (buřty)?

Chceme si s přáteli udělat na chalupě táborák a tak by mne zajímalo kde v Praze sehnat poctivé špekáčky (buřty). Ve velkých supermarketech se vždy setkám s nekvalitními buřty kde nad masem vítězí mouka, škrob a rozemleté zbytky. Také mi můžete poslat nějaký recept, ale moc se mi do toho nechce, spíš bych radši nějaké dobré řeznictví.

Nejlepší odpověď
dědapetr

Skus nahradit špekáčky klobásami nějaké pikantní,mají lepší chuť a je v nich větší podíl masa.

Další odpovědi
barila

Dobré a kvalitní uzeniny se dají sehnat v prodejnách " Smíchovské uzeniny Kratochvíl ", kontakty na www.smichovske­uzeniny.cz

elektrikář

Já chodil na buřty k řezníkovi u Malostranského némněstí.Krámek je v jedné uličce kousek za námněstím na horním konci

hanulka11

Určitě v soukromém řeznictví, pak nehrozí ty příšerné" piliny "co jinde prodávají.
Je podivuhodné, že stále dost lidí shání ty levné…nevím, ale to nejsou špekáčky z masa…no co třeba jim to chutná

pokazdejinak

nejsem z Phy, ale když si chceme na ohni opéct špekáčky, tak si pro ně jedeme do Globusu… takovýhle řetezec by snad měl mít nějaký standart kvality, takže stejné špekáčky by měli mít i u vás – jsou opravdu masové, žádná buchta