dust8

Kde sehnat tuplák na 2 litry? Dal by se udělat malokusově na zakázku ve sklárnách?

Nemůže nikde sehnat tuplák 2L. Ve sklárnách by jeden kousek mohl vyjít na jakou cenu?

Nejlepší odpověď
annas

Pokud chcete exkluzivní tuplák, můžete si koupit z broušeného skla, který stojí přes 2.000 Kč. Vyrábí Crystal.

Nemohu vkládat odkazy, protože by šlo o reklamu, ale dají se koupit, pokud se podíváte na Heureku, nabízejí je i pivovary.

Nahlédněte do Sbazaru, kde si můžete vybrat z mnoha nabízených typů. Třeba si vyberete.

Dnes se jako tuplák nazývají už sklenice o objemu 1 litr.

Další odpovědi
Kepler

Název „tuplák“ se dnes používá pro 1 l nádoby, ale původně to byly sklenice o objemu přes 2 l, tedy objem 2 mázy. Našel jsem: https://www.crystal-bohemia.cz/brou­senesklo/eshop/11-1-PULITRY-PIVO/0/5/257-BROUSENY-PIVNI-DVOJITY-TUPLAK . Za tuto cenu bych se tedy rozmýšlel. Jinak se občas dají najít na aukru, mnohdy ještě dražší.

Drap

Žádný tuplák na 2 litry neexistuje. Tuplák je na 1 litr. Na dva litry by to byl dvojtuplák. Vyrobit lze vše, když se chce. Cena by byla u každé sklárny jiná. Nelze ani odhadnout cenu. Záleží na to, zda má daná sklárna na něco takového formu. Pokud ne, musí se nejdříve zhotovit forma . Podle toho, na kol by byla kusů se zvolí materiál. Na malé množství by stačila dřevěná. Dále potom záleží chtít vůbec něco takového vyrobit a jak velký zisk by z toho výrobce chtěl mít. Nezbývá tedy , než zkusit jednat a dohodnout se přímo s konkrétním výrobcem. Před nedávnem jsem skleněný dvoulitr viděl prodávat na burze.

Hungalabunga

Já piju z 1l plastové odměrky, tuplák seženeš i v bazaru.

elkon

Nejen nyní, ale odjakživa je tuplák 1litr. Stačí i trochu logiky. Jedno pivo je půllitru, tuplák (dvakrát tolik) je litr. Používají v hojné míře hlavně Němci.