autacek

Kde sehnat prodlužovačku na tento konektor, případně samce na kabel?

Odpovědi
orwell

Řekl bych, že zde by se něco vybrat dalo https://www.con­rad.cz/napaje­ci-konektor.c17374

Jiří Bohumil

Proč ten kabel neprodloužíš klasickou běžnou prodlužkou na 230V AC?
Pokud by jsi ale chtěl dát nějakého „samce“ na ten konektor IEC C14, bylo by to hrubě odporující bezpečnosti, neboť by kolíky byly, po připojení kabelu do zásuvky 230V, „pod napětím“ a nechráněné proti nebezpečnému dotyku!!!
Připojovací kabel do přístroje musí být vždy ukončen zásuvnou koncovkou chráněnou spolehlivě izolantem proti nebezpečnému dotyku, ne holými kolíky!!!

jáára

Tomu se říká Mickey Mouse. Na to prodlužku neseženeš. Prodluž si přívod nebo si
sežeň delší Mickey Mouse přívodní kabel.

mzm

Jiří Bohumil, jak by se na holé kolíky mohlo dostat napětí? Když se zapojí, tak jsou schované, když nejsou schované, tak nejsou zapojené a není na nich napětí. Stejně jako je tomu u naší std prodlužovačky. Tam jsou taky holé kolíky na jedné straně a dírky na straně druhé.

autacek

Již jsem to našel, je to něco jako kabel c5/c6 :
https://ae01.a­licdn.com/kf/HTB1­JIakQVXXXXaoX­VXXq6xXFXXXW/Mic­ky-3Pin-Male-to-Female-Extension-Cable-font-b-IEC-b-font-font-b-320-b.jpg

jen to ještě sehnat někde v ČR za přijatelnou cenu abych na to nemusel čekat měsíc z Číny.