Pavel950710

Kde sehnat práci na doma?

Zdravím, měl bych dotaz – kde nejlépe sehnat nějakou externí práci s texty – korektury, přepis, úpravy apod.? Studuji editorství, tak by mě to zajímalo. Díky

Nejlepší odpověď
ivzez

Pavle,
dejte si sám inzerát do pracovních portálů, do tisku, případně
oslovte přímo redakce a firmy, pro které byste chtěl pracovat.

Váš záměr se mi velice líbí, ale nedělejte si moc velké naděje,
že něco najdete. Korektury potřebují všechna média, všechny redakce
a všechna nakladatelství jako sůl, ale nikdo za korektury nechce platit.

(Téměř) Všichni spoléhají na „automatické opravy pravopisu“,
málokdo si uvědomuje, že v tomto oboru žádný program nenahradí
lidskou práci.

Držím Vám palce.

ivzez

Rokio, to myslíš vážně?

Dělat reklamu agentuře, která zprostředkovává
„píár“ články za pár šupů?

Myslíš, že by student měl psát za „s bídou“ 50 Kč
za normostranu objednané „recenze“?

Příště si napřed projdi, co chceš propagovat.

zjentek

Ivzez, tazatel chce PRA-CO-VAT! V otázce nevidím ani zmínku o odměně! Zjentek ;p

ivzez

Pro inzerenty hledající práci bývá inzerce zdarma.
To platí pro pracovní portály, pro Annonci a pro (některá)
další inzertní média. Pokud byste chtěl inzerovat v denním
tisku, už by pravděpodobně šlo o placenou inzerci.