kde sehnat poncirus trifoliata

Neví někdo od koho nebo kde bych mohla sehnat poncirus trifoliata (citronečník trojlistý)semínka nebo rostlinky.A nebo také kdo ví kde v čr roste? Díky za jakékoliv info

Odpovědi
alenka901

http://www.zah­radnictvikruh­.cz/trifoliata-poncirus-trifoliata-ean0330-skup13.php
Semena zbavená dužniny je možno ihned vysévat do skleníku nebo pařeniště. Jinak do jara se mohou stratifikovat v mikroténovém sáčku s vlhkým perlitem v teplotách těsně nad nulou – třeba na dně lednice. Půda je vhodná lehčí a slabě kyselá – tedy s příměsí rašeliny a písku. Výsev se nesmí přemokřit. Citronečník nemá rád vápník. Také je dobré dát pozor na hnojivo – nemělo by obsahovat soli – chloridy. Mladé rostliny je vhodné zazimovat na první dvě zimy na chráněném místě – třeba ve skleníku. Teprve až vyzrají, snesou i větší mráz. V parku v Průhonicích prý citronečníky přežily i dvacetisedmis­tupňový mráz