Blaide

Kde sehnat neslazené brusinky?

Chci jen 100 % brusinky. Žádný cukr, žádný rostlinný olej, žádnou jablečnou šťávu. Jediné co jsem byl schopný najít je tohle: https://www.tur­zin.cz/susene-plody--orechy--semena/brusinky-neslazene/?va­riantId=393 ale ta cena je celkem šílená. Když se podívám na brusinky tady: https://www.griz­ly.cz/grizly-brusinky-susene-cele-klikva-500-g tak tam je jich sice jen 60 %, ale zato stojí jen 99 Kč. Takže když si z váhy odečtu ten cukr a olej tak to je vlastně 300g brusinek za 99 Kč, a to jsem ještě neodečetl cenu cukru a oleje. Existuje ještě nějaký další obchod, kde mají 100 % brusinky, které ale nejsou šíleně předražené?

Nejlepší odpověď
annas

Já jsem si neslazené brusinky, sušené mrazem, koupila v Grizzly. Přidávám je do vloček, kaší a jogurtu. Jsou bez cukru, přírodní. Jde o tzv. kanadské,. správně klikvu.

Dívala jsem se na fakturu, 50 g stálo 89 Kč. Nechutnaly mně, když jsem je zkoušla jen tak. Ale v kaši jsou výborné.

Bohužel, nejde o levné produkty.

V odkazu se podívejte, kde je prodávají, můžete srovnat ceny, bohužel, počítat s poplatkem za dopravu., někde je i možnost vyzvednutí na určitém místě.

https://www.he­ureka.cz/?h%5Bfra­ze%5D=brusinky+su­sene+mrazem&m=f

Nebo se ptát v prodejně zdravé výživy ve vaší blízkosti, třeba je mají, nebo mohou i objednat.

Protože se ptáte, kde brusinky koupit, nejde to bez odkazu na prodejny, protože záleží na vás, zda si některou vyberete.

Další odpovědi
Drap

Nejlépe si nasbírat , usušit nebo zavařit sám. Popřípadě zakoupit přímo od nějakých sběračů. Levnější ve 100% kvalitě/pouze brusinky/ asi v běžné obchodní síti neseženeš.

marci1

Brusinky jsou velmi vzácné. 🙂
V odkazu DTestu zvítězily lyofilizované (lyofilizované brusinky: ty nic jiného než sušené bobule neobsahují) americké brusinky značek Valdemar Grešík a Ježkův statek.
https://www.dtes­t.cz/clanek-6300/srovnani-susene-brusinky-a-banany

Lgee

pěkná reklama doporučuji nahlásit. (Nemám potřebná oprávnění)

aliendrone

Ta cena je ZCELA ODPOVÍDAJÍCÍ a buď rád/a, že to jsou jen ty kanadské (jsou stejně chuťově nedomrlé podobně jako kanadské borůvky, ale levnější než české).

Zajímalo by mne, za KOLIK bys ve výkupu/obchodníkovi prodal/a tebou nasbírané TŘI kg brusinek (za předpokladu, že bys VĚDĚL/a KDE je sbírat/hrbit se/nechat se vycucávat komáry), aby po cca měsíci sušení z nich byl cca1kg, který obchodník prodá za tu „šílenou“ cenu (aby zaplatil všechny daně, poplatky a náklady a něco ještě vydělal pro sebe, ergo prodá za dvojnásobek výkupní ceny MINIMÁLNĚ). No kolik bys chtěl/a za kilo? ;) :D :D

Počkej si do září, kilo bude za 730Kč i s DPH. ;) :D
https://www.svet­plodu.cz/brusin­ky-ovoce-susene/

Dochy

Klikva není brusinka i když to má blízko. Pokud chceš brusinky, jdi si je nasbírat. Tuším tak červenec-srpen, jehličnatý (borový) les někde na písku.

annas

Ad Dochy,

americké brusinky nejsou brusinky. Nazývají se klikva.

Nakonec je ale třeba dodat, že „klikva“ je plnohodnotnou variantou brusinky, dokonce lepší, už proto, že tuzemské brusinky nejsou na trhu zrovna časté, nejsou levné a jsou o poznání menší. Do svíčkové si tak klidně můžete dát místo brusinek klikvu, i když, pravda, klikva je oproti klasické brusince o něco kyselejší…

https://www.vi­talia.cz/clan­ky/americka-brusinka-je-matouci-nazev-jak-se-lisi-boruvka-brusinka-a-klikva/

Částečně matoucím pojmem ale už může být „klikva“, což jsou – lidově řečeno – americké nebo kanadské brusinky, avšak z jiného druhu brusnice. Konkrétně jde o klikvu velkoplodou (Vaccinium macrocarpon), která se podle legislativy nesmí označovat jako brusinka."