Alesh

Kde sehnat klasické žárovky?

Dají se ještě sehnat za rozumnou cenu? 40W, 60W, 75W a 100W?

Odpovědi
mosoj

Pokud je někde měli na skladě tak ano. Malé 40W a 60w se dají ještě koupit.
Jinak ale kupuji ten samý tvar ale halogenové. Jsou v prodeji jak s paticí E 27 tak E 14 a více svítí za o něco méně peněz než klasické. Pravda ovšem je že je cena asi dvojnásobná.

http://www.kup­zarovky.cz/ha­logenove-zarovky-c-72.html

Michal Kole

40 a možná 60 ještě občas vidím v Tescu v Rakovníku

Větší už ne.

Zkusil bych Vietnamce tam se „občas zákony nedodržují“.

existují i úsporky „kulové“, aby ti vlezli kamkoliv, a moc netopí.

Existují i varianty teplá a studená bílá", akorát to nejde stmívat jako žárovka

existují i stmívatelné zářivky, ale jsou drahé

LED diody jsou skvělé, ale málo svítí ZATÍM a jsou DRAHÉ a příkon je menší jen o NĚKOLIK MÁLO WATTŮ než úsporná žárovka- zářivka.

Já na estetiku nehledím, tak mě by nevadila klasické metrové zářivkové svítidlo v pokoji. Máma má jiný názor ☹ Chce, abymi tam vysel lustr ☹

elektrikář

Velkoobchody elektro doprodávají staré zásoby. Jinak zářivky jde schovat do garniží nebo za palubkovou lištu Aby ta samotná svítící trubice nebyla vidět. Jen na stmívání zářivek jsou speciální regulovatelné tlumivky ale má velké pořizovací náklady.U úsporných žárovek mi vadí pomalý náběh do maximálního světelnéhjo toku.