Gestas

Kde sehnat globus Prahy?

Klasická mapa je moc mainstream, chci mapu Prahy na kulové zobrazovací ploše.

Nejlepší odpověď
annas

Vypadá to, že taková mapa neexistuje.

Ale objevila se nejnovější mapa Prahy, zkuste se na ni podívat. a nějak přizpůsobit požadovanému tvaru.

http://www.use-it.cz/download/map-use-it-prague-2017.pdf#page=1&zo­om=auto,-14,848

Další odpovědi
marci1

Snad jen takto: 🙂
http://foto.rmi­i.cz/kulata-praha/

aliendrone

Sehnat? Jedině vyrobit! Záleží jakou máš kouli. ;) :D Sosni preferovanou mapu. O zbytek se postaráš třeba ve 3ds Maxu, pak tiskárna, nůžky, lepidlo… ;) :D :D

Edison

KOupit hoooodně velkej globus a vystřihnout? Abys měl i zakřivení reálný…

zjentek

Tož to nevim, bo aji globus Kravařuv ve Slizku ze u nas schaňa hořko těžko!

led

Kúpte si mapu a prekresite do rozloženého „polyedrického zobrazenia“: http://old.gis­.zcu.cz/studi­um/mk2/multime­dialni_texty/in­dex_soubory/hlav­ni_soubory/po­lyedr.html
Praktická pomôcka pri tvorbe glóbusu Prahy, na „puzzleball“ tj.stavebnicu gule, glóbu, si na vonkajšie viditeľné plochy naneste jednotlivé časti mesta a dajte zložiť deťom, alebo v najhoršom prípade si ju zložte sám.
V prípade že jednotlivé dieliky tejto stavenice budú priesvitné, môžte si dovnútra dať „studený“ zdroj svetla a Glóbus Prahy vám bude svietiť na cestu.
Veľa šťastia a zábavy pri tejto záslužnej tvorbe.

nyjono

Myslím, že zatím neexistuje.
Ale vypadà to, že jsi objevil díru na trhu.

led

aliendrone, máte slabý hviezdohľad, ja som vložila aj podrobný návod na výrobu…
🙂

led

Gestas, zabudla som dôležitú poznámku,
nezabudnite tam, kde na glóbe Prahy sa východ mesta spája so západom mesta zvýrazniť Dátovú čiaru. Aby sa oddelil deň východu od dňa západu a takto môžte potom celý deň putovať prstom po Prahe,