MartGrin

Kde sehnat chleba ze 100 % celozrnné mouky?

Chtěl bych opravdu jen 100 % celozrnnou mouku, takže žádnou přidanou sůl ani olej a žádné 50 na 50 s necelozrnnou moukou. Vím, že taky existuje možnost, že bych si ho mohl péct sám, ale to beru až jako poslední variantu.
ODPOVĚĎ annas: Ve svém okolí jsem se díval zatím jen do supermarketů, a tam jsem žádný takový co chci nenašel. V těch odkazech co jste poslala všechny chleby obsahují sůl, já sháním opravdu jen bez soli.

Odpovědi
Drap

Bez soli to žádný pekař péct nebude.

annas

Díval jste se ve svém okolí?: Domníváte se,. že z klaždého peklařství posílají chléb na dobírku?

Na netu je hodně odklazu, chce,. abyste si je prošel a podival e, zda vám něco vyhovuje,, zda je v chlebech sůl, či nikoliv. Ale pochybuji.

Našla jsem několik odkazů, ale nevím, zda vám pomohou.
Kvasový chléb 100% žitný celozrnný
http://www.meche­nickapekarna.cz/Co-nabizime.html

Nabízí jej i Kaufland,. V Albertu můžete zakoupit celozrnný dýňový chléb, Delmart Praha,

https://www.vi­talia.cz/clan­ky/test-celozrnneho-peciva/

Z tséto adresy mohou chléb poslat
https://www.aso-online.cz/celozrnne-pecivo/celozrnny-spaldovy-chleb-bio-600g/

Dochy

Bez soli to téměř jistě nikdo nedělá (alespoň ne jako potravinu). Zcela bez soli je to nejedlé. Musel by sis ho nechat upéct na zakázku.

Arne1

Chtělo by to vzpomenout si na klasickou pohádku „Sůl nad zlato“

MartGrin

Nemyslím si. Sůl není zdravá a třeba v Americe by se dal sehnat 100 % celozrnný chleba bez soli v obchodě. Ale jak to tak vypadá, tak u nás to bude problém.

ivzez

Lidský organismus sůl (i cukr) potřebuje. Nezdravé je to se solí (nebo cukrem) přehánět.

V chlebu je soli tak málo, že z ní není potřeba mít obavy.
__

Chleba bez soli nebude dobrý.

Zkuste si napřed udělat jen malé množství těsta
a upéct jako placku na suché pánvi. Teprve jestli
Vám bude chutnat, zkuste chléb bez soli.

annas

Nejsme v Americe, jiný kraj, jiný mrav.

Našla jsem vám celozrnné chleby, ale sám jste mohl vidět, že výrobců je málo. Jenže sůl se dává do všech.

Nejsem přítelem soli, ale chlebové těsto bez soli nebude mít chuť.

Zbývá jedině péct doma.

Ale se solí nemáte pravdu. Pokud používáte mořskou nebo himlajskou atd, obsahuje i minerály. Důležitý je i jod.

Ještě jsem nikdy nejedla chléb, že by byl přesolený.

cochee

To si myslíš, nebo víš? V Americe vůbec chleba, jak jej známe my, neznají. Nejblíže tomu, co my známe, jsou chleby vypadající jako náš toustový chléb. Chlebem nazývají i různé podivné pečené věci, například jako naše piškoty (taky jim říkají bisquit, pouze to není sladké) atd. Navíc tam do všeho cpou kukuřici resp. kukuřičnou mouku, tam se o nějaké celozrnosti nedá mluvit, protože kukuřice není obilí.

MartGrin

Vím. Je tam sice plno chlebů s cukrem, co chutnají spíš jak buchta, ale ta rozmanitost je tam tak velká, že se dají najít i opravdu zdravé chleby. Vidím to na to, že si začnu péct domácí a nebudu se trápit tím, že ho v obchodech nemají.

Dochy

Vsadím se, že v těch sladkých amerických bude sůl také. Co se týče těch „zdravých“ chlebů, tak co jsem slyšel od angličtinářů, tak bych na to moc nespoléhal. Trochu méně sladké chleby se dají sehnat právě jen v některých „evropských“ obchodech, jinak mají vše sladké.