Avatar uživatele
smutnydrak

kde se zařizuje pracovní povolení v Německu?…co je k tomu potřeba a kde a s čím začít?… děkuju

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, panenka, Neonka před 4804 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
panenka

Nejprve si zavolejte na Ministerstvo průmyslu a obchodu nechte se přepojit na paní Plškovou a řeknite jim že by jste si chtěl vyřídit povolení pro práci v Německu ona vám tam řekne co vše budete potřebovat. Já jsem tehdy pro to abych dostala potvrzení od Ministerstva potřebovala danové přiznání za 3 roky ,žl,kopii občanky,výpis trestu rejtříku nesmí být starší 2 měsíců, ten zbytek vám nahlásí oni .Pošlou vám papír kam si vypíšete jaké profese chcete vykonávat + celý si ho vypíšete koupíte 1000 kč kolek nalepíte na ty papíry co vám přišly a odešlete zpět na Ministerstvo.Za 30 dní vám pošlou potvrzení že můžete dělat v EU to ale není vše.Ten papír co vám dojde z Ministerstva musíte nechat přeložit do němčiny notářsky ověřit a zaslat na Ministerstvo do Rakousku z tama vám pak přijde Bescheid s kterým můžete pak pracovat v Německu i v Rakousku.

A nebo jak jsem již psala nechte se zaměstnat do firmy a tá to udělá za vás to povolení

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání