smutnydrak

kde se zařizuje pracovní povolení v Německu?…co je k tomu potřeba a kde a s čím začít?… děkuju

Nejlepší odpověď
panenka

Nejprve si zavolejte na Ministerstvo průmyslu a obchodu nechte se přepojit na paní Plškovou a řeknite jim že by jste si chtěl vyřídit povolení pro práci v Německu ona vám tam řekne co vše budete potřebovat. Já jsem tehdy pro to abych dostala potvrzení od Ministerstva potřebovala danové přiznání za 3 roky ,žl,kopii občanky,výpis trestu rejtříku nesmí být starší 2 měsíců, ten zbytek vám nahlásí oni .Pošlou vám papír kam si vypíšete jaké profese chcete vykonávat + celý si ho vypíšete koupíte 1000 kč kolek nalepíte na ty papíry co vám přišly a odešlete zpět na Ministerstvo.Za 30 dní vám pošlou potvrzení že můžete dělat v EU to ale není vše.Ten papír co vám dojde z Ministerstva musíte nechat přeložit do němčiny notářsky ověřit a zaslat na Ministerstvo do Rakousku z tama vám pak přijde Bescheid s kterým můžete pak pracovat v Německu i v Rakousku.

A nebo jak jsem již psala nechte se zaměstnat do firmy a tá to udělá za vás to povolení