Putin

Kde se vzalo to záhadné jedno procento u této otázky?

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/verite-v-leprikona-thora-herkula-reho-jezise U poslední odpovědi .. ?
Doplňuji:
No já čekal, že systém vyhodnotí chybu a proto to zaokrouhluje, a ne, že dá hlas něčemu náhodně.

Nejlepší odpověď
quentos

to samo, jelikož 100% holt nelze rozdělit na třetiny, tak to systém vyřešil takto… po hlasování více účastníků by to, myslím si, mělo zmizet.

Další odpovědi
Quimby

Nejspíš systém funguje jako
x procent
y procent
z procent

100 – (x+y+z+…)
Což je tedy správně, když se zaokrouhluje.

Drap

Statistika neukazuje při anketách desetinná místa procent, ale zaokrouhluje. Pokud jsou všechny odpovědi stejné, to znamená u všech je 3
3%, nemá kam to 1% přičíst. Proto ho udává zvlášť, jako statistickou chybu.

gecco

Nevím…
Ale předpokládám, že postup výpočtu procent u jednotlivých odpovědí je
(PocetOdp / CelkovyPocetOdp) . 100 (%)

a u poslední otázky ankety je to
100 – ∑PocetOdp (%)

Tedy u tří jednotlivých možností je to 33, u poslední 100 – (33+33+33) …
😉
Doplňuji:
K Doplnění – nejde o náhodné přidělení bodu – ale o dopočet u poslední položky ankety – jak uvedl Quimby a i já výše…
😉

led

systém nepremýšľa, ale počíta podľa zadaných definícií. Ak výsledok ankety je so zvyškom, tan nazvú múdre hlavy „štatistická chyba“ a niekedy, aby im to sedelo zmanipulujú anketu pridaným hlasom, aby výsledok bol bez zvyšku. Krásnu ukážku predviedla ReHu a výsledok je presný.
PS
niečo mi ten ReHu spôsob pripomína zo súčasnosti, niektoré masové hlasovanie. Čo by to len mohlo byť…

ReHu

Dala jsem hlas a procenta se srovnaly. Jsi spokojen?