autacek

Kde se vzali (údajní) sirotci bez příbuzných v uprchlických táborech?

Cesta za lepším je v notné míře o penězích zaplacených za cestu za lepším. Nějak mi však nejde do hlavy, kde na tuto cestu vzalo padesát údajných sirotků, kterým teď musí neprodleně Česká Republika pomoci. To přišli v táboře o příbuzné? Jak se to stalo? Pro úplnost doplním, že se nejedná o klasické sirotky, ale o „děti“ od 12–17 let, u kterých se nedá skutečný věk zjistit.

https://zpravy­.aktualne.cz/do­maci/rychle-pomozme-syrskym-sirotkum-nejsou-to-bezni-migranti-vyz/r~583a22ec­bcad11e8b634ac1f6b220e­e8/

Nejlepší odpověď
dubraro

Připluli přes moře z Turecka, tak jako všichni ostatní. Je značně pravděpodobné, že se nejedná o děti v běžném smyslu slova, ale o mladé muže vojenského věku. Taky zdaleka není jisté, jestli jsou to sirotci, jsou označeni jako nedoprovázení mladiství.

Další odpovědi
Edison

Nevzali se nikde… Oni se vyskytli. Jestli posranci nebo vláda chtěj schválit svou pomoc pro ně, tak ať si těch padesát dětí vezmou domu. Vybavení a prostředky k tomu maj mnohem lepší, než kdokoli jiný. To neudělaj, ale národu je vnutit chtěj…

ivzez

Nevím, kde se vzali, a nevěřím,
že by se nedal zjistit jejich věk.

Emefej

Zbytečně se to nafukuje. Ve čtyřicátých letech jsme pomohli tisícům řeckých dětí a nikdo o tom nemudroval.

anonym

Zajímavé je, že ani nepíší že jsou bez rodičů. Je tam poměrně nenápadně napsáno, že jsou bez DOHLEDATELNÝCH příbuzných a rodičů. To znamená že se stále jejich rodiče mohou objevit.

dr.luha

Skutečný věk se dá zjistit lékařskou metodikou, ale je to nepřípustné. Chudinky děti by se mohly urazit…|:-)
https://twitter­.com/petrholy/sta­tus/1042468277849673731

Mc Merkurion

… kde by se vzali ??? jen se holt místo uprchlíků mluví o sirotcích … především jde o chlapce, dívky v tomto věku jsou u nich již mnohonásobnýma matkama …

Edison

A v padesátých korejským, v šedesátých vietnamským, v sedumdesátých laosským…

Jenže to byla ta situace přecijen kapku jiná, žejo.