Dáša Vrtáků

Kde se vzala fráze „Pověz mi, K/krásko, kdy přijde naše bouře?“

Kdysi dávno mi někdo řekl tuhle frázi a prý to byl citát. Zeptat se oné osoby již nemohu, neboť na ni nemám žádný kontakt. Neví někdo, odkud to je? Předem děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Není to z díla Kráska a zvíře?

Dílo je pohádka, film, kniha atd.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Kr%C3%A1ska_a_zv%C3%A­D%C5%99e

Slova „Pověz mi, Krásko“ se objevují, ale to další nevím, ve veršované pohádce O Krásce a netvorovi z knihy Veršované pohádky od autora Mgr. et Bc. Michaela Novotného.