bohunka1

kde se vzal výraz " burák" pro podzemnici olejnou?

Nejlepší odpověď
annas

Burské oříšky se jmenují podle původu. Buráky jsou to proto, že k nám přišly od Burů z jižní Afriky. Stejně jako do Severní Ameriky, odtud pak do Jižní Ameriky.
Doplňuji:
Také mě to napadlo. Třeba její předkové jedli jen arašídy.

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:XJ29nKME­EjoJ:www.jiao­gulan.cz/shop/in­dex.php%3Fp%3Dp­roductsMore%26i­Product%3D170%26sN­ame%3DBuraky-syrove+p%C5%AF­vod+n%C3%A1zvu+bur%C3%A1­ky&cd=1&hl=cs&ct=clnk&gl­=cz

Další odpovědi
Terryle

zeptejte se jedné naší nejmenované spoluuživatelky, jestli náhodou v některém z minulých životů neobjevila tajemství zpracování těchhle oříšků ;o)