Kde se vzal nazev Bikini a kdy ? ( me se ty mladoucke slecny v nich vubec , ale vubec nelibi ) !!! 🙂 -iv-

Nejlepší odpověď
annas

Iv, Kerberus vás předběhla. Viz odkaz.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-spolu-souvisi-prvni-jaderny-vybuch-pod-vodou-a-tzv-revolucni-plazovy-odev
Doplňuji:
Okopírovala jsem odpověď.

O vražedných účincích jaderného záření se v roce 1946 ještě netušilo. Demonstrace obrovské síly stvořené člověkem veřejnost nadchla a jméno Bikini se stalo hitem. A tak není divu, že když jen pár dnů po výbuchu francouzský automobilový inženýr Louis Réard představil revoluční plážový úbor, dal mu jméno bikiny.

Čtyři trojúhelníčky kryjící jen to nejnutnější, alespoň z pohledu roku 1946, byly také výbuchem. Přesněji, byla to bomba. „Jsou tak malé, že o své nositelce prozradí úplně všechno, snad kromě jména matky za svobodna,“ tvrdil jejich tvůrce. Mravokárci byli zděšeni, muži oceňující ženskou krásu nadšeni, a ženy stejně tak. Bikiny se staly stejným hitem jako jméno, které dostaly do vínku.

Další odpovědi
tom004

Kde se vzal,to ví tady,

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Bi­kiny

ale mně se líbí. 🙂

hanulka11

ale -iv- není to jen závist…když mají co ukázat …mě se líbí
horší je to když se do nich nacpe někdo za každou cenu-to pak je nechutné

Drap

Název je podle atolu Bikini, kde byla před 65 lety provedena zkouška jaderného výbuchu Musím se přiznat, že pokud nejsou zcela vychrtlé, tak se mi líbí