bolak

Kde se vzal HC Lev a proč nehrajou normální extraligu?

Nejlepší odpověď
tau

Historie HC Lev padá několik let zpět.
Hlavní impuls vznikl v ruské KHL (Kontinentální hokejová liga) – vlivní šéfové této ligy si usmysleli, že naplní slovo Kontinentální a postupně soutěž roršíří mimo hranice bývalého Sovětského svazu. Jako nejpříhodnější pro rozšíření se zpočátku jevily Karlovy Vary (sídlí zde silná ruská komunita). Posléze se začalo vážně uvažovat o Hradci Králové. Jenže cizí klud, který by působil v České republice, potřeboval pro sovji činnos posvěcení ČSLH (Český svaz ledního hokeje). A svaz HC Lev Hradec Králové pod svá křídla nevzal. Takže to Rusové zkusili na Slovensku – konkrétně v Popradu. A tam uspěli, minulou sezonu tedy v KHL působil tým HC Lev Poprad. Někdy v lednu se ale klub dostal do vážných ekonomických problémů a licenci odkoupila česká firma ČKD. Po sezoně tedy klub HC Lev Poprad skončil (a zanechal po sobě spousty dluhů – jak hráčům, tak pracovníkům klubu, dodavatelům výstroje atd…). Klub se přesunul do Prahy kde nyní působí pod názvem HC Lev Praha. Podle majitelů se ale jedná o zcela nový klub, který není nástupcem klubu HC Lev Poprad (když by pražský klub byl nástupcem toho popradského, musel by za něj zatáhnout všechny dluhy)…
Shrnuto:
HC Lev je klub, který vznil vpodstatě z ničeho „na zelené louce“. Vlastní ho firma ČKD Group a finančně ho podporuje řada ruských firem, které mají Česko ve sféře vlivů. Je to klub bez fanoušků, bez historie, klub závislý pouze na tom, jak se každé ráno vyspí ruští oligarchové, kteří jej buďto oficiálně, nebo zkrytě podporují…

Další odpovědi
manon

Vše, co já o tom klubu vím a ještě něco navíc je dobře shrnuto tady: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/HC_Lev_Po­prad.

Myslím, že ten klub měl od začátku ambice hrát právě KHL. KHL je holt kvalitnější, nabitější, asi jim česká a slovenská liga nestačí, je tady menší konkurence a tím se hraje i méně atraktivní hokej.