Dolíček15

Kde se vyráběly oplatky s názvem Hořce?

Nemyslím hořické trubičky, myslím oplatky Hořce, byly ve tvaru ořechu plněné oriskovou naplní, balene v pruhlednem sáčku s obrázkem Hořců.

Nejlepší odpověď
annas

Pamatuji si na tyto oplatky, měly tvar ořechu či mušle. Měla jsem ráda ty s kakaovou náplní.

Úplně jsem na ně zapomněla, až po vaší otázce jsem si je vybavila.

Ano oplatky byl v sáčku s obrázkem květiny hořec. Podle horalek, které mají také tuto květinu jako logo,. usuzuji, že šlo o slovenský výrobek, který se vyráběl v Seredi.

Dnes je to Sedita, dívala jsem se na sortiment, ale v nabídce tento druh není.
Jen jsem našla recept od výrobce, podle něhož si tyto „mušle“ můžete připravit doma.

https://sedita­.sk/recept/mus­licky/

Další odpovědi
Edison

Že by v Hořcích???

zjentek

Myslíš pravý hořický trubičky? V Hořicích v podkrkonoší!

Hořce tam, kde v továrně zprvu nebyly peníze na rozjezd.