annas

Kde se vůbec vzal „pojem“, který určuje, co je etické?

Mají mnozí lidé ještě svědomí, morálku a zodpovědnost?
Řítí se společnost do pekel, jak mnozí tvrdí?

Nejlepší odpověď
vagra

Nejhorší je na tom,že lidé,kteří mají porušené hodnoty svědomí, morálky a zodpovědnosti, jsou většinou ti, kteří by měli bdít nad jejich dodržováním/po­litici,policis­té/
Podle toho,jakou úroveň má u těchto lidí mravnost a korupce,která s tím úzce souvisí,vidím naši budoucnost minimálně ve tmavých barvách.
A to jsem optimista.

Další odpovědi
bigbít

Pokud vím, tak vychází z filosofie…etika-nauka o mravnosti, je to praktická část filosofie. Tak nás to alespoň ve škole učili.