weronika

Kde se vlastně bere bolest?

Nešťastnou náhodou jsemsi v baletu při jedné zvedačce ze země natáhla palec a strašně to bolelo- teď už je to víceméně dobrý
Ale tak řemítám kde se vlastně ta bolest bere…

Nejlepší odpověď
registrovana

„Pocity bolesti vznikají v centrálním nervovém systému spojením procesů začínajících v receptorech kůže nebo vnitřních orgánů, od nichž se impulzy dostávají do mozku. Reakce na bolest představuje nejvnitřnější a nejsilnější nepodmíněnou reakci organismu. Je vnímána nociceptory.“
zdroj: wikipedia.org

Další odpovědi
iceT

Pocity bolesti vznikají v centrálním nervovém systému spojením procesů začínajících v receptorech kůže nebo vnitřních orgánů, od nichž se impulzy dostávají do mozku. Reakce na bolest představuje nejvnitřnější a nejsilnější nepodmíněnou reakci organismu.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Bo­lest

hanulka11

Bolestí ti dává tělo najevo, že se něco pokazilo – bolest se přenáší po nervech –

Orange

Signál od nervových zakončení do mozku…

Illines

Zajimava otazka,vetsinou tu odpovidajici maji pravdu,ale po pravde receno,navstivila jsem centeum bolesti a tam mi bylo sdeleno,ze bolest a ted latinou,chtelajsem to cesky a vyznelo to takto: kazdy clovek je jiny a bolest citi ci neciti.A hotovo.

radce

Přenáší se z poškozeného místa do mozku. Je to vlastně obranný mechanismus organismu, který nás varuje, že je něco špatně. Třeba abychom ihned přerušili činnost, která nám organismus poškozuje. Případně pokud je již organismus poškozen, abychom poškozenou část „šetřili“.
Bytostem s vyšším IQ bolest třeba doporučuje vyhledat odbornou pomoc…