dust8

Kde se v ČR nachází místo s největší změřitelnou radiací?

Nejlepší odpověď
Edison

V jaderných reaktorech…??? 😁

Další odpovědi
dubraro

Samozřejmě je to tak, jak píše Edison. Ty máš ale asi na mysli přírodní radioaktivní pozadí. Nepatrně vyšší pozadí má Vysočina a Jižní Čechy, což závisí především na geologickém podloží.

Zdroj: https://stavba.tzb-info.cz/izolace-proti-vode-a-radonu/15452-mereni-a-hodnoceni-vyznamnych-zdoju-prirodni-radioaktivity

Edison

Něco se dá naměřit na místech bývalé těžby smolince, o něco míň na haldách po této těžbě.

Mohu ale směle potvrdit, že třeba některé objektivy, ař se to nezdá, „svítěj“ docela pěkně (vlastním GMC, tak jsem si to ověřil).