Leonidas

Kde se užívá živočišný olej?

Nejlepší odpověď
Kepler

Jediný olej živočišného původu který znám, je rybí olej. Většina rybího tuku v současnosti se prodává ke spotřebě jako součást stravy nebo potravinových doplňků.
Pak prý ještě existuje myší olej (Maus oleum), který k vidění na Rudém náměstí v Moskvě, případně i na jiných památných místech. Moc tomu ale nevěřím.

Další odpovědi
mosoj

Živočišný olej je sádlo.

dubraro

Používal se například na mazání hodin.
Živočišný olej na rozdíl od minerálního nevzlíná, nerozlézá se do okolí, drží se v ložisku.

Leonidas

mosoj, není to živočišný tuk spíše? 🙂