Pruzkumnik

Kde se ukládá údaj o stavu akumulátoru v mobilním telefonu systému Android?

Údaj o stavu akumulátoru je v paměti telefonu nebo v nějaký miniaturní paměti skrytý v akumulátoru

Řekněme že máme jeden akumulátor a dva stejné mobilní telefony, na mobilu A akumulátor vybijeme, na mobilu B nabijeme na 50%, bude pak na mobilu A po znovuzapo 50%(±5%)?

V případě že bychom obešli nabíjecí obvod v telefonu a nabíječku zapájeli přímo na akumulátor, stoupal by na mobilu(bez ikonky nabíjení) stav % nabití akumulátoru?

Zkrátka jak celkově funguje akumulátor v telefonu a jeho nabíjení?

Nejlepší odpověď
Czechball

Údaje o nabití baterie se ukládá na Androidu v „/sys/devices/po­wer_supply/bat­tery/charge_fu­ll_design“ nebo ve skrytém Battery API. Akumulátor sám o sobě neuchovává informace o své kapacitě.

Další odpovědi
mosoj

U běžných zařízení se stav nabití odvíjí od napětí akumulátoru. Takže ano, mobily by v rámci své přesnosti měly ukazovat stejně a pokud mají stejné napětí akumulátoru tak i různé značky.
Jinak velice hodnotím, že akumulátor nepovažuješ za baterii !!!!!
Tady mají všichni nějaký divný mobil. Mají v něm baterii.