dust8

Kde se prodávají čistící CDčka na mechaniky?

Odpovědi
cochee

Kdysi, když byly optické mechaniky běžným vybavením PC, je měli ve kdejakém obchodu s PC příslušenstvím. Jestli jsou stejně dostupné i dnes, kdy jsou optické mechaniky na ústupu, nevím. Já osobně jsem čisticí disk koupil jen jednou, pak už jsem čistil optiku laseru ručně po rozšroubování mechaniky.
Dopl.: tak přes net se běžně koupit dají, viz odkaz v mojí odpovědi na jinou tvou otázku ohledně optické mechaniky.

Hlada

Tuhle zvrhlost nikdy a za žádných okolností nepoužívej!!!
Může čočku poškrábat nebo poškodit závěs.

Dochy

Tak běžně k dostání, třeba i na czc.cz. Nebál bych se toho… Pokud jsou s mechanikou potíže, při běžné ceně mechaniky bych to klidně zkusil. S nějakou extra drahou bych byl opatrnější. Ale ještě sem neslyšel o tom, že by to někomu zrušilo mechaniku. Bacha, je nutné zůstat na normálních otáčkách, zpravidla je too audio CD a při čištění se normálně spustí přehrávání. Vysoké otáčky by mohli způsobit mechanickou destrukci jak disku tak mechaniky (disk nebývá vyvážen a i kdyby byl, při vysokých rychlostech by mohlo dojít k utržení kartáčku)