Retko

Kde se pouziva v AJ carka pred slovem…?

Slovo 'Cause jsem pochopil, ze je Because…

Nejlepší odpověď
quentos

Mají ten systém čárek mnohokrát benevolentnější než my. Když před because čárku nenapíšeš, houby se děje. Dodržují je jen před a za oslovením a na začátku a konci vložených veldješích vět (typicky třeba začínající na „which“ ve smyslu „což“). Snad jediná důležitá čárka, kterou je třeba dodržovat, je v dopise za oslovením a za závěrečným „Love“ či „(Yours) Sincerely/Fait­hfully“.
Doplňuji:
Aha, teď to znovu čtu a asi jsem to špatně pochopil. Myslíš apostrof, tedy tu čárku NAHOŘE? Ta se používá (nejen v angl.) vždy tehdy, je-li na začátku něco vypuštěno (třeba právě u 'cause je vypuštěno be-; či u slova 'til je prozměnu vypuštěna předpona un-). Konekonců i když je apostrof uprostřed slova, platí pro něj totéž (opět je ze slova něco vypuštěno, tentokrát ne na jeho začátku, ale uprostřed: např. u isn't [= is not] vypuštěno písmeno O).