RadaBrysova

Kde se platí socialní a zdravotní pojištění a kolik to stojí?

Dobrý den zajímalo by mě kolik stojí soc. a zdrav. pojištění a kde se platí? Jsem v práci ale chci ukončit jelikož jsem ve zkušební době a nastoupím k jinému zaměstnavateli, ale mezi tím budou cca 3 dny a chci si je platit sama proto by mě to zajímalo děkuji za odpověď

Odpovědi
JájsemRaibek

Mosoj ti sice odpověděl kde a kolik, ale to se týká samoplátců, OSVČ.
Takže tři dny se nikde neplatí. Pokud jsi nezaměstnaná a nejsi ani v evidenci ÚP, přihlásíš se na zdrav. pojišťovně jako samoplátce, ale…
Takže to ale. 30 dní se neplatí a pojišťovna to ani nevymáhá, takže v tvém případě ty tři dny vůbec neřeš.
Co se týče sociálního pojištění, tak toto se ani jako samoplátce neřeší.

Dochy

jsem přesvědčen (radši si ověř), že pokud jsi alespoň část měsíce zaměstnaná, odvádí za tebe pojištění zaměstnavatel a myslím že bys nic platit neměla. Kdyžtak si můžeš zavolat na svou ZP kde Ti určitě poradí. Sociální myslím vůbec řešit nemusíš.

ivzez

Na Vaši situaci správně odpovídají Raibek a Dochy.
________

Mosojova odpověď je sice také správná, ale nevztahuje
se na Vaši situaci. Vztahuje se na OSVČ, jimž odpovídají
i uvedené částky.

mosoj

  1. Minimální měsíčni záloha na sociální pojištění pro rok 2017 činí 2061 Kč

    Platí se na účet příslušného sociálního úřadu.

  2. Minimální měsíční záloha pro zdravotní pojištění pro rok 2017 činí 1906 Kč.

    Platí se na účet vaší zdravotní pojišťovny.