Kde se nejlépe naučit angličtinu a italštinu?

Zajímalo by mě, jak a kde se nejlépe naučit anglicky a italsky, jestli ze slovníku nebo z učebnic nebo s lektorem z jazykové školy. Děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Nejlépe v anglicky nebo italsky mluvící zemi. Tomu se nic jiného nevyrovná s ohledem na rychlost a kvalitu.

Další odpovědi
Arne1

Italsky v Itálii. Anglicky v zemi kde se mluví dialektem který tě zajímá.

ivzez

Cizí jazyk se nejlépe naučíte v zemi,
kde se jim mluví.

Nemáte-li takovou příležitost, zkuste
některou JŠ s rodilými mluvčími.

PS:
Ze slovníku se cizí jazyk dost dobře naučit nedá. Větší slovníky často
obsahují i přehled základní gramatiky, ale ten je vhodný spíše k opakování
nebo ověření některého jevu → pro ty, kdo už mají nějaké základy.