PTVK

Kde se kompletně naučit fyziku?

Chtěl bych se naučit fyziku od základů až po složitější teorie (struny, kvantová mechanika). Mám dobré základy, takže nic pro laiky. Existuje nějaká stránka, kde je soupis všech témat, jak se je učit postupně?

Nejlepší odpověď
Kelt

Zdrojů je určitě dost. Problém je v tom, že přírodní vědy jsou tak rozsáhlé a vychází tolik článků z různých oborů, že prostě nebudeš stíhat všechno číst, navíc zapamatovat si obsah a pochopit. Nepíšu to proto, že bych si myslel, že na to nemáš odborně, prostě materiálu je moc a snad se v tom dokážeš orientovat.

Další odpovědi
dubraro

Zkuste Khan academy, v češtině tady: https://khano­vaskola.cz/

xxx3

Umět fyziku „kompletně“ bych také chtěl, ale je to nesplnitelné. V dnešní době není možné, aby jediný člověk kompletně obsáhl ani jediný obor. Vždyť i v lékařství, chemii, historii, ekonomii a prakticky všude existuje bezpočet specializiací, protože množství informací, které se k jednotlivým oborům (a podoborům) váže je doslova astronomické. I v méně frekventovaných oborech dnes vznikají po světě tisíce vědeckých studií ročně. Rozhodně je užitěčné mít určitý celkový přehled a zároveň se specializovat některým směrem. Víc je prostě mimo reálné lidské síly.