autacek

Kde se nalézá Plessis-Bellière?

Googlemapy mi to nenašly.

Nejlepší odpověď
annas

Původ tohoto názvu je složitý, proto kousek historie..

http://diction­naire.sensagen­t.leparisien.fr/Ples­sis-Bellière/fr-fr/

Rodina Rouge – francouzská šlechta, která pochází z Bretaně, se v půběhu existence rozdělila na větve. podle původu

Z ulice
Z Courtimonu,
Z Plessis-Bellière

https://fr.wi­kipedia.org/wi­ki/Famille_de_Rou­gé

Plessis-Belliere je jedním z titulů a jmen Maisona de Rouge, rodáka z Bretaně, a jednoho z členů nejstarších aristokratických domů v Evropě, obzvláště známý velkým počtem vojáků, které dal Francii.

Plessis-Belliere je také titul, pod kterým se mladá větev Maison de Rougé stala známou. K ní patří Jacques de Rougé , markýz z Plessis-Belliere a Faÿ-lès-Nemours . (1602–1654), francouzský generál, syn René I de Rougé a Marguerite de La Court. P

První markýz Plessis-Belliere se oženil s Suzanne de Bruc de Montplaisir, , markýzou de Plessis-Belliere, která zůstala v historii známá pod titulkem „Marquise de Plessis-Belliere“ .

Někteří říkali, že život tohoto markýza inspiroval Annu Golonovou pro jeí fiktivní postavu v " Angelice , markýze andělů", ale není to tak.

Markýza de Plessis-Bellière (fiktivní) je také uvedena v první knize Angélique jako matka mladého Filipa, budoucího druhého manžela Angeliky.

Plessis Belliére měla rodina v držení jako léno,. Bylo to uzavřené, oplocené místo, kdysi s plotem z větví či prout. – tedy odtud název – místo spojené, ohrazené propletenými křovinami.

http://balises­.bpi.fr/langu­es/significati­on-du-nom-le-plessis

Podle toho, že rodina pocházela z Bretaně, bude místo někde zde. Vypadá to, že šlo o osamělé místo – v dnešním významu hrad, statek , usedlost apod. – v jehož blízkosti je o něm zmínka.

ROUGE z PLESSIS BELLIERE (de) Rennes, kostel opatství Saint Georges (Ille et Vilaine, Bretaň, Francie) 1680 – 1680.

http://www.ge­neanet.org/ge­nealogie/fr/ples­sis-belliere.html

Další odpovědi
Altair-AC

To je nějaká žena ,to ti mapy nenajdou …