Sůwa

Kde se najde kapacita a volné místo na HDD – OS Debian ?

Kamarád tvrdí, je něco jako „tento počítač“, nebo „počítač“ tam není.

Nejlepší odpověď
Bedy

Jaké tam kamarád má prostředí (Gnome, Xfce, KDE, LXDE,..?)?
Každý prostředí používá malinko jiný správce souboru, třeba Xfce používá Thunar nebo Gnome myslím Nautilus.

Jinak volné místo se zobrazuje v Nautiliu i Thunaru dole ve stavovém řádku, když si otevřete jakýkoliv adresář na disku – je tam napsaný počet položek co tam je a volné místo.

Další odpovědi
huxa

to není :) to je proklatý ten linux, že? :) je tam jen něco jako procházeč složek, něco jako průzkumník windows a zde lze zjistit také volné místo na disku.

badisko

http://cs.wiki­books.org/wiki/Li­nux:Přehled_zá­kladních_příka­zů