martinpelan

kde se nachází windows(ve vnitřku PC ) nevím jestli je to paměť,nebo pevná deska,nebo harddisk prosím o radu

Odpovědi
www

Počítač je složen z obalu (skříně), pevných věcí (hardware) a elektronických věcí (software).
Windows (systém) je záležitost elektronická (software), ale nainstalovaná na harddisku (HD), což je fyzická součást počítače(hardware).
Více složení počítače, Google.
Doplňuji:
Ještě na upřesnění: všechny ty elektronické věci se ovšem zapisují, nebo jsou předem uloženy na těch věcech věcech pevných.

Dochy

k „www“: téměř dobře, ale vyhnul bych se označení „elektronické věci“ pro software. Elektronika je hardware. software je programové vybavení do kterého patří firmware – základní programy, které u PC slouží k tomu aby se to vůbec nechalo zapnout (BIOS), systém (windows, linux, android) a aplikace (office, solitaire 😉
Doplňuji:
tak k otázce: Windows jsou zpravidla nahrány na pevném disku a po spuštění počítače se jejich jednotlivé součásti podle potřeby přehrávají do paměti počítače (RAM), kde jsou spouštěny.

anonym

Ve vnitřku počítače Windows opravdu nehledejte 🙂 Windows je program který právě řídí výše vypsané komponenty. Windows se instaluje na pevný disk nebo také na SSD.

marty09

I564 já to myslel tak že už tam byl ten windows nainstalovaný a já jsi měnil základní deku kvůli tomu že jsem si z minulé základní desky vymazal systémové soubory a tal jsem se ptal jestli to je na základní desce nebo na Ram či harddisku

cochee

Ze základní desky sis nic nevymazal, veškeré programy včetně windows (to je taky program) se nacházejí na pevném disku. Takže pokud jsi opravdu kvůli toho měnil základní desku, tak to je jakobys prodal auto a koupil nové, protože v tom prvním ti došel benzín ;) Ale bůhví jak to nakonec bylo, protože, s prominutím, opravdu nevíš, která bije, ale to prosím neber jako urážku, to je prostý fakt.