Které oblasti v České republice mají nejnižší úroveň znečištění ovzduší a které městské a venkovské oblasti v ČR vykazují nejlepší kvalitu vzduchu a co k tomu přispívá? Děkuji.
| Zajímavá 0 před 136 dny |
Sledovat
Nahlásit
|
Nejlepší kvalitu ovzduší mají logicky horské oblasti. Z měrících
stanic jsou to proto Churáňov na Šumavě, Bílý Kříž v Beskydech
apod.
Pokud se bavíme o městech, tak jsou to sídla typu Jeseník,
Prachatice apod.
Zdoj: Český hydrometeorologický ústav
Zdroj: https://www.chmi.cz/o-chmu/publikace-a-vzdelavani/zpravy-a-datove-prehledy/rocenky-kvality-ovzdusi
| 0 Nominace Nahlásit |
Ars logica, mather philosophiæ est. 🙄 Žumpa Dotaz+. 🤓🤦♀️
Z logiky věci jsou to oblasti s nejnižší penetrací obyvatelstva, protože už soudruh Stalin věděl, že není člověk – není problém. Bobři obvykle nejezdí za práci Trabantem, ani nepálí PETky naplněný pilinama, ani nemají dým z továren a houfy dětí nad pískem. Surikaty úplně taky ne, třeba. Jediný zvíře, který významně přispívá ke znečištění ovzduší, je létající krysa – skrze plyny, co se uvolňují z toho, co všude nasere. Ovšem nakolik, to nikdo neví.
Oblasti s nejnižší penetrací obyvatelstva se nazývají: jižní Morava, moravskoslezské Beskydy, Jeseníky, Šumava, atp. E contrario, MSK, zejména Ostravsko, Karvinsko, Frýdek a Místek, a samozřejmě, Kmenový svaz Ptákolandia, mají penetraci obyvatel, že dohromady je ten region, jak veliký město. Plus je tam průmysl. Jedna a jedna jsou dva. To samé obec Hlavní město Praha, hlavně teda centrum, samozřejmě. Moc lidí, moc létajících krys, moc aut. Logicky tam asi nebude Luft, jak na hoře Pektusan.
Fakt atomová věda! 🙄🤓🤦♀️
Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Zne%C4%8Di%C5%A1t%C4%9Bn%C3%AD_ovzdu%C5%A1%C3%AD_v_%C4%8Cesku
| 0 Nominace Nahlásit |
Zdá se, že nejste Čech, je zde povinná školní docházka a známe to,
alespoň, ze ZŠ. Téměř všechny podhorské oblasti.
Města v horských a podhorských oblastech jsou jasná (Vrchlabí, Hostinné,
Karlova Studánka, Jeseníky, Beskydy, Podkrušnohoří aj.).
Šumava – Vimperk, Prachatice, Volary. Jde to v Klatovech a Domažlicích.
Nejčistší je Aš, celý lázeňský trojúhelník na západě ČR (hlavně
ML. FL)
Mapa (snadno dohledatelná na internetu)
https://aqicn.org/map/czechrepublic/cs/
Nejnevhodnější:
https://domaci.hn.cz/c1-53651710-zebricek-smogu-toto-je-patnact-mist-s-nejspinavejsim-ovzdusim-v-cesku
|
0
před 136 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
Nejčistší a nejzdravější… Chjo…
„Ars logica, mather philosophiæ est.“
Na celou otázku se dá odpovědět ještě úplně jinak: Kdo vzdoruje podmínce (zde vzduch), má problém. Pak žije s problémem. Kdo podmínku reflektuje, problém nemá. Čili problém pro něj neexistuje.
Pro ilustraci: Zjentek za téměř sto let existence v SM (konkrétně Ostravsko) v životě neměl problém se vzduchem (pozor, V ŽIVOTĚ SE ZDEJŠÍM OVZDUŠÍM NEMĚL PROBLÉM a, zdaleka v tom nebyl sám☝☝☝), potažmo s jeho kvalitou (čistotou, „zdravím“)..
Řešíš iluzi, pochybnou statistiku. Jednoduché, jako facka. 🤷♂️🤷♂️🤷♂️
|
0
před 136 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
Koukám, že zdejší admini sice obnovili Dotazy+, ale dávají to každé kravině 😁Ale tak tady zase není moc z čeho vybírat, no…