Kde se nachází nějaké vrakoviště lodí nebo lodních motorů?

Nejlepší odpověď
iceT

Největší lodní vrakoviště světa se nachází v Indii, oblasti zvané Alang. Tady se na deseti a půl kilometrech písčité pláže nachází sto osmdesát tři podniků specializovaných na demontáž lodí, které definitivně dosloužily. Zatímco zhruba osm desítek lodí zatím na kotvě čeká opodál na volném moři, břeh je lemován právě rozebíranými loděmi. Celkem dvacet pět tisíc indických dělníků se špatnou výbavou a prakticky žádnými ochrannými pomůckami krok za krokem rozebírá jednotlivé lodní části. Tato práce je velmi nebezpečná. Často zde dochází k vážným úrazům, běžná jsou i těžká onemocnění způsobená zbytky jedovatých látek, které lodě přepravovaly. Neustále hrozí nebezpečí výbuchu. Přesto je o tuto práci stále velký zájem. Plat totiž dvakrát převyšuje minimální mzdu, ovšem i tak je na naše poměry mizerný – od 40 rupií na den.

Plnou rychlostí za přílivu proti písečnému břehu, tak vypadá často poslední cesta dopravních námořních lodí z celého světa. Takto, dobrovolně nasedlé na dno, čekají obří tankery a kontejnerové lodě na stovky dělníků, které je během příštích měsíců téměř holýma rukama postupně zcela rozeberou.

Největší lodní vrakoviště světa se nachází v Indii, oblasti zvané Alang. Tady se na deseti a půl kilometrech písčité pláže nachází sto osmdesát tři podniků specializovaných na demontáž lodí, které definitivně dosloužily. Zatímco zhruba osm desítek lodí zatím na kotvě čeká opodál na volném moři, břeh je lemován právě rozebíranými loděmi. Celkem dvacet pět tisíc indických dělníků se špatnou výbavou a prakticky žádnými ochrannými pomůckami krok za krokem rozebírá jednotlivé lodní části. Tato práce je velmi nebezpečná. Často zde dochází k vážným úrazům, běžná jsou i těžká onemocnění způsobená zbytky jedovatých látek, které lodě přepravovaly. Neustále hrozí nebezpečí výbuchu. Přesto je o tuto práci stále velký zájem. Plat totiž dvakrát převyšuje minimální mzdu, ovšem i tak je na naše poměry mizerný – od 40 rupií na den.

http://www.lo­de.cz/re.php?rub=3&I­D=734

Herdek,tady se mi něco nepovedlo,pardon.

Zdroj: Plnou rychlostí za přílivu proti písečnému břehu, tak vypadá často poslední cesta dopravních námořních lodí z celého světa. Takto, dobrovolně nasedlé na dno, čekají obří tankery a kontejnerové lodě na stovky dělníků, které je během příštích měsíců téměř holýma rukama postupně zcela rozeberou.

Další odpovědi
venkovan

Bermundský trojuhelník. Jsou tam k mání i letadla.