bobánek

Kde se nachází Baalbecké terasy?

K čemu sloužily a kdo je vytvořil?

Nejlepší odpověď
anonym

na tuto otázku nejde jednoznačně odpovědět nebot tyto terasy jsou po celém světě
http://liborcer­mak.blog.idnes­.cz/c/141910/Ze-by-poselstvi-boha-Baala.html

Další odpovědi
annas

Jedna terasa. Nachází se v podhůří Antilibanonu. Prakticky v proláklině mezi severními horami Libanonu a jižně položeným Antilibanonem. Asi 87 km od Bejrútu. Její podstatu tvoří tak zvaný trilitón – tři obří hrubě opracované kamenné kvádry dosahující impozantních rozměrů i váhy. Největší z nich je dvacet metrů dlouhý, vysoký pět a široký čtyři metry o hmotnosti cca 1000 tun. Tyto tři kamenné kvádry pak byly vyzdviženy do výše sedmi metrů, což je i pro současné technologie zajímavě komplikovaný úkol. Čtvrtý, rozpracovaný kamenný blok (21 × 4,8 × 4­,2 metry) leží dodnes kamenolomu stále spojen s mateřskou skalou. Jsou na něm i stopy dlát možných otroků pracujících pro Annunaki.

Baalbeck oficiálně odvozuje svůj název od Balla, hlavního božstva foinického společenství, jehož stoliční městské uskupení byl Tyr. Tedy oblast, z níž pocházel stavitel a osnovatel znovu vybudování Slunečního chrámu v Uršalim za vlády judského Šalamouna.

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:37kjxWEK­waEJ:www.matrix-2012.cz/index­.php%3Foption%3Dcom_con­tent%26view%3Dar­ticle%26id%3D7­11:anunnaki%26ca­tid%3D58:ufo%26I­temid%3D367+BB­AAlbeck%C3%A9+zah­rady&cd=2&hl=c­s&ct=clnk&gl=cz

BEAES

http://historik­.brinda.info/lis­topad-1998/zahadne-stavby-praveku.html