annas

Kde se nacházela jantarová komnata?

Kdo a pro koho ji vytvořil? Jak to s ní vypadá dnes?
Doplňuji:
Rynek i Pavluška odpověděli ve stejnou minutu. Někdy se to stane.

Nejlepší odpověď
rynek878

Jantarová komnata

Původní jantarová komnata byla místnost s bohatou nástěnnou výzdobou z jantaru. Byla zhotovena na zakázku pruského krále Fridricha I. v Berlínském zámku. V roce 1716 byla pruským králem Fridrichem Vilémem věnována ruskému caru Petru Velikému. Po téměř dvě stě roků se pak nacházela v Kateřinském paláci v Carském Selu poblíž Sankt Petersburgu. Od roku 1942 byla vystavena v zámku v Královci; od konce druhé světové války je nezvěstná.

link:

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Jan­tarov%C3%A1_kom­nata

Další odpovědi
Pavluška

Původní jantarová komnata byla místnost s bohatou nástěnnou výzdobou z jantaru. Byla zhotovena na zakázku pruského krále Fridricha I. v Berlínském zámku. V roce 1716 byla pruským králem Fridrichem Vilémem věnována ruskému caru Petru Velikému. Po téměř dvě stě roků se pak nacházela v Kateřinském paláci v Carském Selu poblíž Sankt Petersburgu. Od roku 1942 byla vystavena v zámku v Královci; od konce druhé světové války je nezvěstná.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Jan­tarov%C3%A1_kom­nata

vagra

Tak snad něco,co tady ještě nebylo kostatováno-
Podle odhadů byla tato komnata složena celkem ze 4,5 tuny jantaru různých velikostí…Proto tato komnata zajímala Nacisty během válečného plenění a drancování okupovaných zemí během II. Světové války…
Byla ukradena z Kateřinského paláce v Carském Selu a původně sloužila údajně jako místnost pro hraní karet, někde se uvádí, že to byla kuřácká místnost…
Rusko vyhlásilo nálezné v českých korunách v celkové výši cca 4 miliardy. Toto prohlášení vyvolalo doslova honbu na bájný poklad…Nejzná­mějšími hledači této komnaty se stali Helmut Gaensel a Josef Mužík.
Prozatím je hledání bezúspěšné.

Zdroj: lvybráno a zkráceno z:http://www.jan­tarovakomnata­.cz/index.php/co-je-to-jantarova-komnata.html

anonym

Koukám,že jsou dvě stejné odpovědi.

vagra

To se může stát,když mají ve stejný čas stejný nápad dva lidé.Ještě,že jsem to neposlal taky:-)
Byly by tam tři.

annas

Měl jste to poslat. Jak Vás znám, určitě byste něco doplnil.

annas

Já jsem se totiž nedívala dopředu a otevřela napřed diskuzi. Takže v pořádku., jak jsem předpokládala.