Mili @

Kde se na hradě Houska vzala trhlina,

která má být údajně bránou do pekla?

Nejlepší odpověď
BEAES

K hradu a jeho okolí se váže mnoho pověstí. Nejoblíbenější je ta o pekle, jehož vchod prý střeží strašlivý černý mnich bez obličeje. O tom, kde se brána do jiného světa nachází, se ale vedou již mnoho let spory. Někdo ji hledá v místní kapli, jiný v hradní studni. Pravdu se asi nikdy nedozvíme.

Další zajímavou postavou je nocí bloumající černokněžník, který kdysi vedl ve zdejším kraji Švédy. Poddaní, které vojsko velice sužovalo, se domluvili a čaroděje zastřelili speciálně odlitou kulí. Ten od té doby nenalezl pokoje a stále obchází po hradě.

Ať už na Housce peklo bylo či nikoliv, při vaší návštěvě možná na pár čertů narazíte. Hrad se stal místem kostýmů, rejů, jarmarků, šermířů, tance a řemesel.

Houska ukrývá ještě další překvapení. Nedávno byla objevena tajná místnost, o které nikde nebyla zmínka. Možná i proto, že hrad dokáže neustále překvapovat a zaujímat jak laickou, tak i odbornou veřejnost, se na něj návštěvníci se zvláštním pocitem v srdci neustále a rádi vracejí.

Zdroj: http://www.hrad-houska.cz/

Další odpovědi
anonym

tento hrad má nejen bránu do pekla,ale i jiné zvláštnosti,či zajímavosti,třeba skálu která vede celým hradem,o pekle se vedou spory na kterém místě vlastně je nikdo neví
http://www.hrad-houska.cz/

hanulka11

Horší než smrt
O tajemné díře do pekelného chřtánu, který se prý nachází kdesi v hlubinách skal pod hradem Houska, vypráví už dobové prameny z roku 878: „…nalezena jest nedaleko díra jedna ve skále, v kteréžto množství rozličných duchův obývalo, kteříž pomalu více a více lidem tu obývajícím překážku činili a někdy v rozličných hovad tvářnosti proměňujíce se, lidem po cestách chodícím se ukazovali tak hrozně, že tudy lidé nesměli choditi…

www.icesty.cz/hrad-houska-aneb-kudy-do-pekla/

stana73

Trhlina tam byla dříve,než hrad.Samotný hrad je postaven tak,aby odolal nebezpečí zevnitř,a ne zvenku jako jiné hrady.A protože trhlina nešla zasypat,jako zátka slouží právě kaple.Nepoctiví a špatní lidé se v ní necítí dobře,a nezřídka omdlévají

Zdroj: Zajímám se o Housku už dlouho