MrnousakCZE

Kde se můžu něco dozvědět o hardware?

Na jaké stránce popřípadě nejlépe v jaké knížce se mohu dozvědět o HW Např. Jak přesněji funguje to a to, jak řešit potíže s tím a tím, jak udržovat dané HW co je to SLI, jak zapojit to a to, jak přetaktovat procesor atd.

A bonusová otázka existuje nějaká stránka kde s emohu dovědět více o počítačích nejenom o HW? například sitě, a další spousta věcí co a jak, co znamená co atd blablabla?

Nejlepší odpověď
arygnoc

keď svoju dlhú veľkú otázku rozdelíte na dielčie otázky, pomôže kniha nazvaná google:

  • čo j to hardvare?
  • čo je to základná doska?
  • ako pracuje základná doska?
  • čo je to pamäť rom?
  • čo je to pamäť ram?
  • ako pracuje pamäť rom?
  • ako pracuje ram?
  • ako zapojiť periférie?

otázky musíte formulovať krátko a presne.
okrem obecných odpovedí (napr. wikipédia, slovníky) vám vyskočia i odkazy na články a študijné materiály (buď priamo v elektronickej podobe alebo možnosti kúpy papierovej knihy – niekedy i s elektronickým výukovým médiom).

odpovede samozrejme môžete hľadať i priamo na stránkach výrobcu toho korého hw.

bonusová odpoveď:
záleží aj na tom, v akom jazyku odpoveď hľadáte.
ak ovládate angličtinu, možnosti sú niekoľkonásobné väčšie ako iba pri ovládaní češtiny.
možno využiť i strojový prekladač (google).

😉

Další odpovědi
štamgast

Stačí umět používat Google.

lexx

sehnat si poradce, konzultanta co zná obor a odpoví na každou otázku, je to efektivnější než něco studovat z literatury či na webu