Avatar uživatele
smutá

Kde se informovat?

v roce 2006 jsem měla PÚ-absolvovala jsem operaci-v roce 2010–2011–2reoperace-PN jsem měla 1,5 roku-neplnóvala jsem podmínky na důchod-nastoupila jsem zpět do práce-mzda mi byla vypláccena v plné výši.Jenže co ted´bolesti se vrátily ve větši síle a nemocenskou,si nemohu dovolit.–jak by mi eventuálně byla vyplácená PN nyní? Letos v březnu jsem ovdověla.Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? hanulka11, Damiana, veruska před 4357 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Po dvou letech od pracovního úrazu se vyhodnocují trvalé následky PÚ. Zažádat si u svého lékaře o zhodnocení trvalých následků a snížení společenského uplatnění. S tím nemá sociálka nic společného. Je to věc zaměstnavatele a jeho pojišťovny. Podklady dodavá lékař.
Doplňuji:
Spory řeší Inspektorát bezpečnosti práce nebo soud.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Informace o prodloužené léčbě ve Vašem případě Vám poskytne kancelář posudkového lékaře sociální správy. V ojedinělých případech dlouhodobého léčení sociální správa na doporučení ošetřujícího lékaře může nemocenskou prodloužit. Její přibližnou výši a dobu vyplácení by Vám měla spočítat mzdová účetní zaměstnavatele.
Trvalé následky úrazu, jak uvádí mosoj, a snížení společenského uplatnění samozřejmě můžete řešit okamžitě. Pokud pro Vás ale nebude mít zaměstnavatel vhodné pracovní místo, může toto Vaše pracovní omezení vést k rozvázání pracovního poměru.
Doporučuji Vám nejdříve si ověřit, zda splňujete podmínky pro nástup na další placenou nemocenskou a zkusila bych v tom případě nejdříve řešit léčení zdravotních problémů. Ke snížení pracovního uplatnění bych sáhla až k jako nejzazší možnosti.

před 4357 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek