smutá

Kde se informovat?

v roce 2006 jsem měla PÚ-absolvovala jsem operaci-v roce 2010–2011–2reoperace-PN jsem měla 1,5 roku-neplnóvala jsem podmínky na důchod-nastoupila jsem zpět do práce-mzda mi byla vypláccena v plné výši.Jenže co ted´bolesti se vrátily ve větši síle a nemocenskou,si nemohu dovolit.–jak by mi eventuálně byla vyplácená PN nyní? Letos v březnu jsem ovdověla.Děkuji

Nejlepší odpověď
mosoj

Po dvou letech od pracovního úrazu se vyhodnocují trvalé následky PÚ. Zažádat si u svého lékaře o zhodnocení trvalých následků a snížení společenského uplatnění. S tím nemá sociálka nic společného. Je to věc zaměstnavatele a jeho pojišťovny. Podklady dodavá lékař.
Doplňuji:
Spory řeší Inspektorát bezpečnosti práce nebo soud.

anonym

Informace o prodloužené léčbě ve Vašem případě Vám poskytne kancelář posudkového lékaře sociální správy. V ojedinělých případech dlouhodobého léčení sociální správa na doporučení ošetřujícího lékaře může nemocenskou prodloužit. Její přibližnou výši a dobu vyplácení by Vám měla spočítat mzdová účetní zaměstnavatele.
Trvalé následky úrazu, jak uvádí mosoj, a snížení společenského uplatnění samozřejmě můžete řešit okamžitě. Pokud pro Vás ale nebude mít zaměstnavatel vhodné pracovní místo, může toto Vaše pracovní omezení vést k rozvázání pracovního poměru.
Doporučuji Vám nejdříve si ověřit, zda splňujete podmínky pro nástup na další placenou nemocenskou a zkusila bych v tom případě nejdříve řešit léčení zdravotních problémů. Ke snížení pracovního uplatnění bych sáhla až k jako nejzazší možnosti.