kapka

Kde se dozvím oficiální informace k nové kartě „Lítačka“?

Nejlepší odpověď
fcoop

Předpokládám,že máš,stejně jako já,prolítanej Net.
A nic,co?
Jen všeobecné kecy,ale jak to bude – jestli bude – v praxi......­.............­..?
Existuje 1,2 milionu držitelů Opencard.
Tu frontu na výměnu bych stát nechtěl.
Ale určitě to bude profesionálně ošetřené.
Jestli to bude na úrovni jména té karty........­..těbůh.

Aby to nebyla opravdová lítačka......­........ a záchody zavřené.

Poslední vyšťouraná zpráva:
Při zařizování si Lítačky s sebou nebudou muset Pražané nosit fotografii ani nebudou muset vyplňovat žádný formulář. To však platí pouze pro ty, kteří při pořizování opencard souhlasili s archivací osobních údajů. „Takzvaný kmen uživatelů patří městu, takže jej pouze využijeme v projektu Lítačky,“ řekl Strnad. Pokud bude chtít některý z cestujících vyměnit opencard za Lítačku ještě před vypršením opencard, zaplatí poplatek 100 korun. Výměna po skončení platnosti bude zdarma. „My se nyní ještě musíme rovněž připravit na nápor, který nastane po prázdninách, kdy končí platnost opencard, a nám přijde na 200.000 lidí pro novou kartu,“ řekl Strnad.

Zdroj: http://www.ces­kenoviny.cz/zpra­vy/nova-karta-mhd-v-praze-se-bude-jmenovat-litacka/1318378

Další odpovědi
brillant

http://www.pra­ha.eu/jnp/cz/o_m­este/magistrat/tis­kovy_servis/tis­kove_zpravy/kar­tou_pro_mhd_se_­v_praze_stala_li­tacka.html

gecco

Tak jsem si chvilku povídal s CallCentrem Magistrátu…
😉
Oficiální info nebylo dosud vydáno…
___

Lítačku ti na počkání udělají v ZC Opencard, jungmanova 35/29, Praha 1…
Nová karta stojí 100,– Kč (výměna po expiraci OpenCard zdarma), potřebuješ OP (fotku z něj naskenují), jízdné se bude nahrávat stejným způsobem jako na Opencard (buď kontaktní místa dopravního podniku nebo přes e-shop a validátory).
Pro cizince ekvivalent OP nebo cestovní pas nebo povolení k pobytu.
Jízdné 550,– Kč /měsíc (pásma P, O, B – ´vnitřní´ Praha…).
___
😉

briketka10

Ad kapka

Nyní se o tom mluvilo v TV Prima :)
Asi to ale nesleduješ viď.

kapka

Ne-e :)

kapka

Gecco, palec bude, až to půjde.
Všem diky za informace.
E-shop se bude i u litacky využívat ten na stránkách Opencard? Nebo jak?

gecco

Ano – ´infrastruktura´ pro Lítačku bude využívána původní (ta pro OpenCard).

kapka

My ty novináře nemít, tak ani nevíme, co má pan Strnad na srdci. A je trochu zvláštní prolouskavat se k důležitým informacím o výměně karty přes zbytecne dohady o názvu karty, info, kdo dělal design a jaké kdy kde dostal ocenění, kdo dělá hardware a kdesi cosi. Uvítala bych stránky, kde by bylo vše vysvětleno, byl by FAQ a kontakty, kde se ptát. Vyhledávač mi nasel litacka.eu, ale odkaz mi nefunguje.

brillant

http://www.no­vinky.cz/doma­ci/395754-litacku-misto-opencard-dostanou-lide-obratem-a-zdarma.html

kapka

Jo,brillante, děkuji, vím, že si můžu třeba do rána číst novinové články. :)