Kric.ouwner

Kde se dají pořídit kvalitní vysílačky ???

Chci si sehnat vysílačky už jsem si koupil 8 kanálové na dosah až 5 km v prázdném terénu ale jelikož je používám hlavně když jedeme na chatu 2 auta aby jsme se dorozuměli tak to stačí sotva na 500m na dálnici a ve městě už nemluvě , tam to nestačí ani na 250metrů chápu že tam jsou různé překážky ale že by to tolik vadilo a když jsem na chatě a jdeme například pro dříví do lesa ( kolem 1,5 – 3 kilometry ) tak to také nestačí a to je přitom mezi chatou a lesem jen dvě nebo tři menší baráky ,
Proto se Ptám nemáte někdo zkušenosti s některýma kvalitnějšíma vysílačkami ??

Nejlepší odpověď
Kerynka

:)

Zdroj: http://vysilac­ky.heureka.cz/?f=12

jorych

Prodávané vysílačky jsou omezené výkonem. U PMR je to 0,5W. Jestli se bavíme o koupi PMR, můžeme tedy posuzovat kvalitu vysílačky ve všem mimo výkonu, potažmo dosahu.
Všeobecné oprávnění VO-R/16/08.2005–28 ale povoluje vysílat na tzv. sdílených kmitočtech, kde na 172,650; 172,950; 172,975 MHz a 448,490; 448,570; 448,610 MHz je možné vysílat s výkonem 5W. Proto stačí koupit např. BAOFENG UV-5R za necelých 800 Kč za kus a nechat si ji nastavit/napro­gramovat od někoho, kdo se v tom vyzná.