Fyzik

Kde se dají koupit světýlka do 230V s vývodem na konci?

Hledám světýlka, a nikde ani na AliExpressu to nemůžu najít. Představa je taková – zapojuje se to bez trafa do 230V, je tam v sérii cca 100 bílých diod (nebo je jedno kolik) a na konci je samice na 230V, aby se to dalo propojovat a směrovat dál. Kde to můžu koupit?

Mám doma něco podobného, ale je v tom ještě obvod, co mění napětí na DC a dělá různý blikání, a víc zlobí než funguje. Pomozte!

Odpovědi
Radius

Já nějak tvé otázce nerozumím a to jsem elektronik.

V jakékoli elektře koupíš vypínač, je tam česká zástrčka a zásuvka 230V a vypínač, ten svítí oranžově (když je zapnutý). říká se tomu „průběžná zásuvka“, tady je s jedním vývodem (existují i se dvěma nebo více).

Bílé LED diody mám v LED žárovce se závitem E27, má teplou bílou barvu (3000 K).

Co je napětí DC nevím (DC je anglicky stejnosměrné napětí), některé zdroje mají také USB konektor s napětím 5V.

Zdroj: https://www.al­za.cz/solight-zasuvka-bila-s-vypinacem-d2357830.htm?o=4

Jiří Bohumil

Tvá otázka je trochu nejasná, ale zkus se kouknout na toto. Jsou to „trubicová“ světla (podlinky), osazené více led diodami, zapojenými do serie a vypinači a napájené 230V/AC. Ledky jsou kryty plastovou bílou trubicí.

https://www.led-zarovky-cz.cz/osvetleni-kuchynske-linky

A třeba toto se dá propojovat i několik za sebou.

https://www.led-zarovky-cz.cz/solight-led-kuchynske-svitidlo-t5--vypinac--13w--4100k--84cm

P.S. Pozor na uvedené „ekvivalenty“ v nabídce. Porovnatelné skutečné světelné výkony s obyčejnými žárovkami jsou podstatně vyšší než prodejce (asi omylem) uvádí. Třeba svítivostí 7W LED(630lm) je ekvivalent cca 50–60W obyčejné.
Barevné podání je většinou studená bílá 4000 K.
Trubice svítí perfektně, jako klasická zářivka. Několik jsem jich už instaloval.

cochee

Radius: DC je stejnosměrný proud (direct current), nikoliv napětí ( = voltage). Jinak se přidávám, že otázce téměř nerozumím.

Radius

Ano, děkuji.