Jirka R

Kde se dají koupit čerstvé potravinářské kvasnice, na váhu, tak jak se prodávaly kdysi? Ne zabalené v kostkách.

Nejlepší odpověď
dědapetr

Nikde jsem již neviděl kvasnice k vážení jen balený v kostkách,a nebo v makru ve velké balení pro malé pekárny.A z hy­gienických důvodů se volně nesmí prodávat.Informace od prodavačky.

Další odpovědi
hanulka11

U nás je mají v potravinách . Hlavně před vánoci, velikonoci, ale i během roku nepravidelně .
U nás není malá vesnice a mají je.

Marunka2

U nás v potravinách – menší obchůdek na větší vesnici. Kousek od těchto potravin je samoobsluha a tam taktéž „vážené kvasnice nemohou prodávat“. Ale ty vážený jsou lepší!

hanjimka

Jsem na vesnici s jedním obchůdkem,který patří pod řetězec COOP a kvasnice na váhu tu prodávají u pultu s uzeninou a studenou kuchyní.Kolik si řeknu tolik mi uřežou.A jsou fakt nej.

fablen

takové si pamatuji pouze z doby dětství nebo z filmu. Vyhovují mi jak kostky, tak i droždí sušené.

tazatelka

Zkusila bych vyžebrat v místní pekárně 🙂.

Elekrikář

Dají se koupit třeba v Praze v Kotvě.V 1kg balení.Nyní bydlím na malém mněstečku a chodím na ně do pekárny.Mají je vždy čerstvé.Pokud je nemají v krámku jdou o ně připravit pekaře.

elektrikář

Kvasnice to je vlastně živá hmota rychle podléhají zkáze oschnou a kazí se. Proto je ve velkém balení mnoho obchodníků nechce prodávat.