Visla

Kde se dá v Teplicích odevzdat dětské oblečení a hračky pro uprchlíky?

Na Červeném kříži mi řekli, že u nich ne, že oblečení ani neberou. ☹

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Vislo, u nás jsou kontejnery na oblečení. A pevně doufám, že se to dostane potřebným a ne uprchlíkům.
K těm jejich mobilům, tabletům, ipadům apod. by se to nehodilo.

Další odpovědi
anonym

Hračky dej dospělejm,at nesurfujou na tebletech a raději ty hadry hoď do kontejneru na odpad.
Ty chceš,aby tu byla taková sebranka?

Mc Merkurion

podívej se na toto video,a pak změníš názor…POZOR ! nutno dokoukat až do konce !
http://video.ak­tualne.cz/svet-na-hrane/sibik-uprchlici-prekracuji-srbsko-madarskou-hranici-jak-chte/r~81c017­c0589711e5974b0025900fe­a04/

lexx

jsou na to spešl kontejnery jenomže: i z obnošených oděvů se stal předmět spekulace a obohacování, jo Pepa Švejk je vynalézavý tvor…

Visla

Do kontejnerů, které provozují soukromé firmy, to házet nehodlám, protože absolutně nevěřím, že to k potřebným dorazí. A jiné tu nemáme.
Uprchlíky tu nechci, ale o to tu vůbec nejde, sama mám malé děti a když si představím, jak tam mrznou (ne svojí vinou), tak je mi jich prostě líto, oni za nic nemůžou a kdyby jim těch pár věcí ode mě pomohlo – tak proč ne.
A přesně – tabletem, iPadem ani kabelkou od Gucci se nezahřejou.

xxx3

JájsemRaibek: Jasně, do mobilu se člověk parádně obleče a ipadem se přikryje, když spí v blátě na poli.

JájsemRaibek

Nejde o to čím se přikryje, ale jak je na tom finančně. Má-li uprchlík, utečenec vybavení jenž nemá sociálně slabý u nás v zemi, je něco špatně.
Nikdo mu neříkal, aby si lehl v poli na bláto, má možnost pobývat v uprchlickém táboře, ale tam mu to asi nevoní.

xxx3

A vám by „vonělo“ pobývat v uprchlickém táboře několik let, když je konec války v nedohlednu? Nevím, jestli o tom víte (patrně ne), ale v uprchlických táborech okolo Sýrie žije momentálně několik !milionů! uprchlíků. A není to tam žádná selanka – bída, špatné životní podmínky, opravdu bych chtěl vidět kohokoli, kdo by tam chtěl trvale žít.

Visla

A proč by nemohl mít uprchlík lepší věci než soc. slabý u nás? Evidentně tu v tom případě nejde o ekonomického uprchlíka, ale člověka, který asi opravdu utíká před válkou, a ti jsou v pořádku, ne? Tak proč by nemohl být finančně zajištěný? Ale opakuji, o to tu nejde, jde mi jen o ty děti.

anonym

Dojdi si k umyvadlu a vycákej na sebe studenou vodu, hlavně na hlavu, oni nic nepotřebojí, maj všeho dost, žrádla i hadrů, maj víc peněz než kdekterý pracující u nás, nebuď naivní! Našim důchodcům to dej, pokud nemáš, kam bys dal oblečení, dej to do nějakýho důchoďáku, jsou staří lidé, co ti za to budou „ruce líbat“.

xxx3

A teď zase tu pohádku o Jeníčkovi a Mařence, jak šli do lesa. Nežije Samba v paralelním vesmíru, kde uprchlíci, kteří mají všeho, co hrdlo ráčí, nepochopitelně opuštějí svou zemi a s nasazením života z toho luxusu prchají?

Mc Merkurion

Samba má pravdu,nesmíš věřit těm kecům v médiích…

xxx3

To bys teda mohl víc rozvést, v čem má pravdu. Vždyť je to logický nesmysl. Miliony lidí, kteří si žijí (dle vševěda Samby) v blahobytu, se najednou rázem vydají na cestu ze své země za silně nejistou budoucností několik tisíc km od rodiště. Mimochodem, ty sám VŮBEC netušíš, kde čerpám informace já a čemu věřím. Abych ti to usnadnil, tak ti sdělím, že statistické informace k problému uprchlíků jsou naprosto seriózně k dispozici na stránkách uprchlické agentury OSN (ale i na jiných místech – většinou ovšem v angličtině).
http://data.un­hcr.org/syrian­refugees/regi­onal.php
Máš důvěryhodnější zdroj informací? Jestli ano, pak sem s ním.

Mc Merkurion

no jo,na anglickejch webech mluvěj pravdu,hlavně o diskriminaci cikánů,pardón,rómů u nás…

xxx3

Tak třeba ta statistika od OSN má rozhodně vyšší vypovídací hodnotu než blábolení Konvičkovců nebo Okamurovců. Znovu se ptám: Máš hodnověrnější zdroj? (a pokus se neodbočovat jinam)

Mc Merkurion

život,a osobní setkání – právě s tímto náboženstvím…
a naopak,nejseš ty zblblej Kocábem? Rozumnej člověk (nejen u nás) by takový blbosti nepsal,kdyby nebyl politikem…

xxx3

Můžeš KONKRÉTNĚ, ještě jednou opakuji: KONKRÉTNĚ napsat, jakou „blbost“ jsem napsal? A šlo by to tentokrát bez keců o Kocábovi, romech a politicích?