Avatar uživatele
Visla

Kde se dá v Teplicích odevzdat dětské oblečení a hračky pro uprchlíky?

Na Červeném kříži mi řekli, že u nich ne, že oblečení ani neberou. ☹

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3096 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Vislo, u nás jsou kontejnery na oblečení. A pevně doufám, že se to dostane potřebným a ne uprchlíkům.
K těm jejich mobilům, tabletům, ipadům apod. by se to nehodilo.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Hračky dej dospělejm,at nesurfujou na tebletech a raději ty hadry hoď do kontejneru na odpad.
Ty chceš,aby tu byla taková sebranka?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mc Merkurion

podívej se na toto video,a pak změníš názor…POZOR ! nutno dokoukat až do konce !
http://video.ak­tualne.cz/svet-na-hrane/sibik-uprchlici-prekracuji-srbsko-madarskou-hranici-jak-chte/r~81c017­c0589711e5974b0025900fe­a04/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

jsou na to spešl kontejnery jenomže: i z obnošených oděvů se stal předmět spekulace a obohacování, jo Pepa Švejk je vynalézavý tvor…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Visla

Do kontejnerů, které provozují soukromé firmy, to házet nehodlám, protože absolutně nevěřím, že to k potřebným dorazí. A jiné tu nemáme.
Uprchlíky tu nechci, ale o to tu vůbec nejde, sama mám malé děti a když si představím, jak tam mrznou (ne svojí vinou), tak je mi jich prostě líto, oni za nic nemůžou a kdyby jim těch pár věcí ode mě pomohlo – tak proč ne.
A přesně – tabletem, iPadem ani kabelkou od Gucci se nezahřejou.

před 3096 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
xxx3

JájsemRaibek: Jasně, do mobilu se člověk parádně obleče a ipadem se přikryje, když spí v blátě na poli.

před 3096 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Nejde o to čím se přikryje, ale jak je na tom finančně. Má-li uprchlík, utečenec vybavení jenž nemá sociálně slabý u nás v zemi, je něco špatně.
Nikdo mu neříkal, aby si lehl v poli na bláto, má možnost pobývat v uprchlickém táboře, ale tam mu to asi nevoní.

před 3096 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
xxx3

A vám by „vonělo“ pobývat v uprchlickém táboře několik let, když je konec války v nedohlednu? Nevím, jestli o tom víte (patrně ne), ale v uprchlických táborech okolo Sýrie žije momentálně několik !milionů! uprchlíků. A není to tam žádná selanka – bída, špatné životní podmínky, opravdu bych chtěl vidět kohokoli, kdo by tam chtěl trvale žít.

před 3096 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Visla

A proč by nemohl mít uprchlík lepší věci než soc. slabý u nás? Evidentně tu v tom případě nejde o ekonomického uprchlíka, ale člověka, který asi opravdu utíká před válkou, a ti jsou v pořádku, ne? Tak proč by nemohl být finančně zajištěný? Ale opakuji, o to tu nejde, jde mi jen o ty děti.

před 3096 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Dojdi si k umyvadlu a vycákej na sebe studenou vodu, hlavně na hlavu, oni nic nepotřebojí, maj všeho dost, žrádla i hadrů, maj víc peněz než kdekterý pracující u nás, nebuď naivní! Našim důchodcům to dej, pokud nemáš, kam bys dal oblečení, dej to do nějakýho důchoďáku, jsou staří lidé, co ti za to budou „ruce líbat“.

před 3096 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
xxx3

A teď zase tu pohádku o Jeníčkovi a Mařence, jak šli do lesa. Nežije Samba v paralelním vesmíru, kde uprchlíci, kteří mají všeho, co hrdlo ráčí, nepochopitelně opuštějí svou zemi a s nasazením života z toho luxusu prchají?

před 3095 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

Samba má pravdu,nesmíš věřit těm kecům v médiích…

před 3094 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
xxx3

To bys teda mohl víc rozvést, v čem má pravdu. Vždyť je to logický nesmysl. Miliony lidí, kteří si žijí (dle vševěda Samby) v blahobytu, se najednou rázem vydají na cestu ze své země za silně nejistou budoucností několik tisíc km od rodiště. Mimochodem, ty sám VŮBEC netušíš, kde čerpám informace já a čemu věřím. Abych ti to usnadnil, tak ti sdělím, že statistické informace k problému uprchlíků jsou naprosto seriózně k dispozici na stránkách uprchlické agentury OSN (ale i na jiných místech – většinou ovšem v angličtině).
http://data.un­hcr.org/syrian­refugees/regi­onal.php
Máš důvěryhodnější zdroj informací? Jestli ano, pak sem s ním.

před 3094 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

no jo,na anglickejch webech mluvěj pravdu,hlavně o diskriminaci cikánů,pardón,rómů u nás…

před 3092 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
xxx3

Tak třeba ta statistika od OSN má rozhodně vyšší vypovídací hodnotu než blábolení Konvičkovců nebo Okamurovců. Znovu se ptám: Máš hodnověrnější zdroj? (a pokus se neodbočovat jinam)

před 3092 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

život,a osobní setkání – právě s tímto náboženstvím…
a naopak,nejseš ty zblblej Kocábem? Rozumnej člověk (nejen u nás) by takový blbosti nepsal,kdyby nebyl politikem…

před 3091 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
xxx3

Můžeš KONKRÉTNĚ, ještě jednou opakuji: KONKRÉTNĚ napsat, jakou „blbost“ jsem napsal? A šlo by to tentokrát bez keců o Kocábovi, romech a politicích?

před 3091 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek