bolak

Kde se dá sehnat to světlo, jak s tím v televizi v americkejch krimálnkách vždycky posvítěj na místo činu…

…a ukážou se jim barevně tělní tekutiny, jako krev, moč, semeno a sliny?

Odpovědi
zjentek

v krámu s UV lampama ..prodávají taky „barvy“ , které normálně nevidíš a pod UV lampou to pak vyleze, cos tam načmáral ,)

cochee

Mohlo by být matoucí, že to světlo v amerických kriminálkách je viditelně modré. Ve skutečnosti je to kamerou, která si z tohoto světla vybere jinou vlnovou délku než lidské oko, které v reálu toto světlo vidí tmavě fialové, subjektivně svítící jen slabě. Já třeba mám doma tuhle http://www.hphob­by.cz/img_pro­dukty/velke/7080_1­.jpg , je to pro filatelisty a pro pokladní, umožní zkontrolovat známky a bankovky, jestli obsahují skryté fluoreskující ochranné prvky. Hledej v e-shopech „UV světlo“ nebo „černé světlo.“ Dnes existují různé zdroje tohoto světla, od výkonných výbojek přes zářivky různých délek až po LED pásky či jednotlivé LED (přívěšek na klíče).

JájsemRaibek

máš na misli UV lampu? Kdekoli v lepším obchodě.

bolak

zjentek: tak když něco načmárám na zeď močůvkou, tak to taky není vidět a pak to vylezete, a je to levnější než ty tvý barvy..